Vandens skaidrinimas išcentrine jėga


Vandens skaidrinimas išcentrine jėga. Vandens skaidrinimo išcentrine Jėga Principas. Stambesnes drumzles galima išskirti iš vandens veikiant ne tik gravitacinei. Kai v reikšmės didelės, o R – mažos. Vandeniui skaidrinti šiuo principu gali būti naudojamos centrifugos ir hidrociklonai. Hidrociklonu vadinamas aparatas. Didėjant vandens greičiui hidrociklone ir dalelių tankiui. Paprastųjų hidrociklonų skersmuo būna iki 500-2000 mm. Slėginiai hidrociklonai apskaičiuojami pagal drumzlių sėdimo kreivę. Hidrociklonai tinka skaidrinti vandenį vienalaipsniu ir dvilaipsniu būdu. Hidrociklonų pranašumai Veiksmingumas didėja. Hidrociklonų trūkumai Palyginti greitai susidėvi.

Kai v reikšmės didelės, o R – mažos, išcentrinė jėga, veikianti dalelę besisukančiame vandens sraute, yra daug didesnė už tą pačią dalelę, veikiančią gravitacinę jėgą.

Hidrociklonu vadinamas aparatas, įsukantis juo tekantį vandenį taip smarkiai, kad susidarančios išcentrinės jėgos užtektų kietosioms dalelėms išskirti.

Didėjant vandens greičiui hidrociklone ir dalelių tankiui, didėja kietąsias daleles veikianti išcentrinė jėga ir kartu didėja nuskaidrinimo efektas. Tačiau didėjant vandens sukimosi greičiui hidrociklone, didėja ir jo slėgio nuostoliai.

Paprastųjų hidrociklonų skersmuo būna iki 500-2000 mm. Smulkioms priemaišoms iš vandens šalinti taikomi mažo skersmens (15-20 mm) plastmasiniai hidrociklonai, užtikrinantys palyginti gerą priemaišų šalinimo efektą.

  • MS PowerPoint 707 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (322 žodžiai)
  • Vytautas
  • Vandens skaidrinimas išcentrine jėga
    10 - 2 balsai (-ų)
Vandens skaidrinimas išcentrine jėga. (2014 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-skaidrinimas-iscentrine-jega.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 03:09
×