Vandens tarša referatas


Įvadas. Dėstymas. Vanduo biosferoje. Vandens nauda žmogaus organizmui. Vandens vartojimas. Vandens taupymo būdai. Vandenų tarša. Užteršto vandens valymas. Vandens užterštumo pasekmės. Vandens taršos mažinimo būdai. Išvados. Naudota literatūra.

Kadaise garsus prancūzų rašytojas Antoine‘as de Saint-Exupéry vandenį apibūdino taip: "Per maža pasakyti, kad tu reikalingas gyvybei - tu pats esi gyvybė". Vandens niekuo negalima pakeisti kaip kitų medžiagų, vandenį atstoja tik vanduo.

Jeigu nebūtų vandens, nebūtų ir gyvybės. Jis yra svarbus netik žmogui, augalams, bet ir visai Žemei. Vanduo, drąsiai galima sakyti, daro stebuklus. Jis naudojamas beveik kiekviename žingsnyje: vanduo yra geriamas, jis reikalingas skalbimui, maisto gaminimui, plovimui ir kitiems įvairiems dalykams.

Deja, daugelis žmonių nesupranta vandens vertės, nesistengia jo taupyti, dažnai teršia. Vertėtų pagalvoti ir susimąstyti, kad mes turime gerbti vandenį, jį taupyti ir neteršti. Reikėtų stengtis galimą vandenį panaudoti keliskart, skalbti skalbimo mašinomis tik tada, kai jos yra visiškai užpildytos, naudoti indaploves. Dėl vandens, mes tai tikrai galime padaryti. Juk jis yra mūsų gyvenimas, jis – gyvybės šaltinis.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (1688 žodžiai)
  • Asss123
  • Vandens tarša referatas
    8 - 1 balsai (-ų)
Vandens tarša referatas. (2014 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-tarsa-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 07 d. 23:53
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo