Vandens tarša, valymas ir apsaugos būdai skaidrės


Vandens tarša, valymas ir apsaugos būdai. Gėlas vanduo. Vandens tarša. Upės ir požeminis vanduo. Ištirpusios medžiagos vandenyje. Vandenyje esantys junginiai pavojingi žmogaus sveikatai. Geriamojo vandens reikalavimai. Vandens gerinimas. Nuotekų surinkimas ir valymas. Mechaninis valymas. Biologinis valymas.

Vandens tarša įgavo pasaulinį mastą ir tapo viena iš didžiausių mūsų civilizacijos bėdų.

Pramonės toksinės medžagos chloro junginiai gyvsidabris arsenas.

Miestų šiukšlynai ir nutekamieji vandenys bakterijos fosforo junginiai azoto junginiai.

Gamtiniame vandenyje visada yra ištirpusių medžiagų, kurios gali būti naudingos arba kenksmingos ( kalcio Ca2+, magnio Mg2+, natrio Na+, kalio K+, chlorido Cl-, sulfatų SO42-, vandenilio karbonato HCO3 jonų). Su vandeniu į žmogaus organizmą patenka iki 10% aktyvių mikroelementų kiekio: geležies, magnio, kobalto, mangano, jodo, cinko, o fluoro ir stroncio pagrindinis šaltinis ir yra geriamasis vanduo. Nedideli chloridų kiekiai užmuša ligas sukeliančias bakterijas.

Gyvsidabris (Hg); Švinas (Pb); Kadmis (Cd); Arsenas (As). Pramonės atliekos, pesticidai, tirpikliai taip pat lengvai gali patekti į geriamąjį vandenį.

  • MS PowerPoint 929 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (344 žodžiai)
  • Veronika
  • Vandens tarša, valymas ir apsaugos būdai skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Vandens tarša, valymas ir apsaugos būdai skaidrės. (2015 m. Rugsėjo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-tarsa-valymas-ir-apsaugos-budai-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 17:35
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo