Vandens valymo technologiju kursinis projektas


Vandens kiekių skaičiavimas. Nuotekos tai. Smeliagaudes skaiciavimas. Vandens filtravimas kursinis darbas. Kursinis valymosi. Paviršinių nuotekų valymo laipsnio nustatymo metodika. Valymo įrenginių projektas. Nuoteku valymo irenginiu parinkimo principai. Nuoteku isleidimas i atvirus vandens telkinius. Valymo irenginio skaiciavimas.

Turinys. Įvadas. Nutekamojo vandens kiekio skaičiavimas. Nutekamojo vandens kiekiai iš gyventojų. Pramonės įmonės nutekamojo vandens kiekiai. Sūrių gamykla. Vaisių konservų fabrikas. Nuotekų užterštumo ir ekvivalentinio gyventojų skaičiaus nustatymas. Buitinio išvalymo laipsnio nustatymas. Nuotekų valymo įrenginių technologinės schemos parinkimas. Pirminio (mechaninio) valymo įrenginiai. Grotos. Smėliagaudės. Pirminiai nusodintuvai. Biologinio valymo įrenginiai. Aerotankų skaičiavimas. Aeracinės sistemos skaičiavimas. Antriniai nusodintuvai. Nuotekų išleidimas į atvirus vandens telkinius. Maišytuvų skaičius. Kontaktinio rezervuaro skaičiavimas. Nuotekų išleidimas į atvirus telkinius. Nuosėdų ir dumblo apdirbimo įrenginiai. Tankintuvų skaičiavimas. Centrifūgų skaičiavimas. Dumblo džiovinimo aikštelių skaičiavimas. Naudota literatūra.

Paprastai nuotekos įsivaizduojamos kaip nešvarus, panaudotas vanduo, kuriuo būtina atsikratyti kaip galima greičiau. Ši filosofija veikė vakarų europos šalių vandens ir nuotekų valymo sistemų technologijų plėtrą ir lėmė brangių, daug energijos sunaudojančių valymo įrenginių statybą bei neatsakingą požiūrį į galimą biogeninių medžiagų ir išvalyto vandens panaudojimą. Išvalytas nuotekų dumblas žemės ūkyje naudojamas gana retai, kadangi ūkininkai neturi pakankamai žinių apie jo naudą. Pagrindinis veiksnys, nulėmęs tokį požiūrį, yra tai, kad savivaldybėse per mažai dėmesio skiriama pačiam nuotekų valymo procesui: gyvenamųjų namų, sodybų nuotekos yra sumaišomos su pramonės įmonių nuotekomis, kurių sudėtyje yra ypatingai daug kenksmingų cheminių medžiagų, bei lietaus nutekamuoju vandeniu, kuris dažnai būna prisotintas sunkiųjų metalų. Norint vėliau panaudoti tam tikras nuotekų sudedamąsias dalis, tai padaryti bus lengviau, jei skirtingų rūšių nuotekos bus atskirtos.

Svarbus žingsnis yra atskirti srutines nuotekas nuo paplavų. Srutinės nuotekos - tai vanduo, panaudotas tualetams plauti, o paplavos - visas kitas vanduo, naudojamas gyvenamosiose patalpose. Jei srutinės nuotekos atskiriamos nuo paplavų, jų valymo procesas yra daug paprastesnis, o išvalytas jas galima panaudoti kaip papildomą vandens šaltinį. Paplavas sudaro didelis kiekis vandens, kurio azoto, fosforo ir patogeninių medžiagų koncentracijos nedidelės. Išvalius tokias nuotekas gerai suprojektuotuose augalų filtrų valymo sistemose, jų kokybė bus gana gera ir šias nuotekas bus galima panaudoti laukams laistyti, drėkinti ar tualetams plauti. Koncentruotos srutinės nuotekos taip pat turi naudingų savybių. Jas taip pat galima išvalyti arba tiesiog kompostuoti. Atskirtas nuo šių nuotekų šlapimas gali būti panaudotas kaip trąšos. Jau išbandyta nemažai nuotekų valymo bei panaudojimo būdų, tačiau jie kol kas nefunkcionuoja kaip integruota sistema. Vienas iš tokių efektyvių nuotekų valymo būdų - augalų filtrai. Swamp projekto tikslas - išbandyti ir įdiegti šiuos naujus nuotekų valymo būdus. Šis projektas taip pat padės užmegzti ryšius ir palaikyti bendradarbiavimą ta vanduo panaudotas buityje ar gamyboje vadinamas nutekamuoju. Mieste pagrindiniai vandens naudotojai – gyventojai ir sąlyginiai priimtos dvi pramonės įmonės. Pramonės objektuose nuotekos susidaro vykdant technologinį procesą, darbininkams naudojantis sanitariniais prietaisais ir dušais.

  • Microsoft Word 332 KB
  • 2010 m.
  • 40 puslapių (6009 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vidmantas
  • Vandens valymo technologiju kursinis projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vandens valymo technologiju kursinis projektas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-valymo--technologiju-kursinis.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 02:27
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo