Vandentiekio ir nuotekų šalinimo pastatuose sistemos


Šaltasis vandentiekis. Vandentiekio ir nuotekų šalinimo projektavimas. Vandentiekio ir nuotekų šalinimas. Vandentiekio tinklų hidraulinis skaičiavimas. Vandens skaitiklio parinkimas. Vandentiekio slegio skaiciavimas. Nuoteku salinimo sistemos. Skalbyklės kanalizacijos išvadai. Vandentiekis ir nuoteku salinimas. Pastato saltasis vandentiekis.

Vandentiekio ir nuotekų šalinimo pastatuose sistemos. Bendras kursinio projekto aprašymas. Nuotekų sistemos projektavimas. Stovų projektavimas. Išvado projektavimas. Vandentiekio tinklo projektavimas. Sekundinių debitų skaičiavimas. Valandiniai debitai. Vandens skaitiklio parinkimas. Vandentiekio hidraulinių nuostolių skaičiavimas. Reikalingo slėgio aukščio skaičiavimas.

Vandentiekio ir nuotekų šalinimo sistemos projektuojamos aukštų butų ir 32 gyventojų pastatui. Šaltasis vandentiekis į projektuojamą pastatą tiekiamas iš žiedinio miesto vandentiekio. Pastate suprojektuotas šakotinis apatinio paskirstymo šaltojo vandentiekio tinklas, įvado skersmuo 25 mm. Rūsyje įrengiamas vandens apskaitos mazgas, įrengiamas šaltojo vandentiekio skaitiklis. Butuose įrengtos plautuvės, praustuvai, vonios, bei numatomas skalbyklės prijungimas prie šaltojo vandentiekio ir nuotekų tinklo. Pastate yra šaltojo vandentiekio stovai. Šiam pastato vandentiekio tinklui yra parinkti vamzdžių skersmenys, išmatuoti ruožų ilgiai, parinktas vandens skaitiklis ir suskaičiuoti hidrauliniai nuostoliai. Šaltojo vandentiekio vamzdynas suprojektuotas iš plieninių cinkuoto metalo vamzdžių, šaltojo vandentiekio skirstomosios magistralės nutiestos pastato rūsio palubėje su 0,002 nuolydžiu į įvado pusę, kad prireikus galima būtų ištuštinti sistemą. Karštas vanduo bus ruošiamas pastate, tam yra numatoma atšaka į vandens šildymo įrenginį. Įvado skersmuo nustatytas atsižvelgiant ir į karštojo vandentiekio vartojimo normą.

Buitinėm nuotekom šalinti suprojektuoti stovai į kuriuos visos buitinės nuotekos iš prietaisų patenka nuotakais, o stovai įsijungia į horizontalųjį nuotekų šalinimo vamzdyną, kuriuo nuotekos nuteka į pirmą nuo namo nuotakynės šulinį šf 1-. Pastate yra įrengtos revizijos ir pravalos, kad užzikimšus nuotakynui jį būtų galima pravalyti. Nuotekų tinklui projektuojami pvc vamzdžiai. Stovų skersmenys po 70 mm,100 mm. , nuotakų- 50,70,100 mm. , išvado- 150 mm. Kiekvienas stovas yra ventiliuojamas, tam jie yra iškišti virš stogo 300mm. Išvadas tiesiamas palei rūsio grindis 0,025 nuolydžiu į šulinio pusę.

Sumontavus visus vamzdynų tinklus juos būtina praplauti ir išnuotekų sistema projektuojama 2-ojo tipo su 70% užpilvandens skaitiklį parenku pagal sparnelinių vandens skaitiklių parinkimo nomogramą. Paskaičiuoju valandinį debitą, kuris tekės per skaitiklį ir išrenku iš nomogramos vandens skaitiklį, kurskaičiuoju hidraulinius nuostolius skaitiklyje hskt = sskt *q2 , cia sskt – skaitiklio hidraulinis pasipriešinimas [ m/( m3 /h )2 ], kuris pare iš aksonometrinės vandentiekio shemos nustačiau patį nepatogiausią vandens ėmimo tašką 1, tai stv 1-1 vonios čiaupas, kurio laisvasis slėgis yra 3m.

Pagal skaičiuojamų debitų nustatymą reikia parinkti vamzdžių linijo skersmenis. Vamzdynas įrengiamas iš normalių plieninių vamzdžių.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2010 m.
  • 8 puslapiai (947 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ąžuolas
  • Vandentiekio ir nuotekų šalinimo pastatuose sistemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Vandentiekio ir nuotekų šalinimo pastatuose sistemos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandentiekio-ir-nuoteku-salinimo-pastatuose-kursinis-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 20 d. 21:03
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo