Vandenynai referatas


Maziausias vandenynas pasaulyje. Maziausias vandenynas. Sekliausias vandenynas. Maziausias pasaulio vandenynas. Giliausias vandenynas. Maziausias plotu ir gyliu vandenynas. Maziausias pasaulyje vandenynas. Literatūra apie ramuji vandenyna. Maziausias plotu ir gyliu yra. Maziausias plotu ir gyliu yra vandenynas.

Įvadas. Vandenynas. Ramusis vandenynas. Atlanto vandenynas. Indijos vandenynas. Arkties vandenynas. Išvados. Panaudotos literatūros sarašas.

Šio referato tikslas supažindinti jus su vandenynu, kokie tie vandenynai yra, koks jų gilis, dydis ir plotas. Vandenynas – tai žemės rutulio vandens apvalkalas, kuris dengia didžiąją žemės paviršiaus dalį ir dalija sausumą į žemynus bei salas.

Pasaulio vandenynas yra vientisas. Žemės paviršiuje vandenynai užima 361mln. Kv. Km. Vandenynai yra labai skirtingo dydžio. Didžiausias ir giliausias yra ramusis arba didysis vandenynas. Antras pagal didumą – atlanto vandenynas. Šiek tie mažesnis už jį – indijos vandenynas. Mažiausias ir sekliausias – arkties vandenynas.

Ramusis vandenynas –didžiausias ir giliausias vandenynas pasaulyje. Jo plotas yra 165mln. Kv. Km. Jis sudaro 1/3 žemės paviršiaus ploto. Vidutinis šio vandenyno gylis 3,94 km. Vandenyne yra apie 25000 salų. Didžiulį ramujį vandenyną galima vadinti ir okeaniniu pusrutuliu. Nors jame daug salų, vis tik sausumos plotas, palyginti su vandenynu, yra nepaprastai mažas.

Ramusis vandenynas – tai iki šiol mažėjančio pantalaso pasaulinio vandenyno liekanos. Tas vandenynas supo sausumą prieš tai, kai ji išsiskyrė į dabartinius žemynus.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (397 žodžiai)
  • Zibalaz
  • Vandenynai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vandenynai referatas. (2012 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandenynai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 14:57
×