Vanduo ir mityba


Vanduo ir jo savybės. Gėlo vandens ištekliai. Gėlo vandens naudojimas. Vandens tarša. Kaip sumažinti vandens sunaudojimą ir taršą? Vanduo ir jo savybės. Vandens fizikinės savybės ir cheminė sudėtis. Šis “Maistas” yra beveik nemokamas, tačiau nusipelno didelio dėmesio. Kodėl vanduo toks svarbus? Vandens svarba. Vanduo yra tarsi informacinė matrica, kurios reikia, kad vyktų visi biocheminiai procesai. Vandens kokybė. Vandens kokybės kontrolė. Vandens skonis. Vandens kvapas. Vandens spalva. Vandens skaidrumas. Vandens pH (vandenilio jonų koncentracija) rodiklis. Vandens bendrasis kietumas. Bendras druskų kiekis. Žarnyno lazdelių kiekis. Nitratai ir nitritai. Geležies norma. Manganas. Fluoras. Vanduo, kad būtų tinkamas vartoti, reikalauja specialaus apdorojimo.

Vanduo, kaip ir atmosferos oras, yra būtinas ir niekuo nepakeičiamas gyvybės palaikymo šaltinis. Vanduo – maisto produktas.

Ledynų vanduo (~70 proc. gryno vandens); Gruntiniai (požeminiai) vandenys (~ 30 proc.); Paviršiniai vandenys (0,4 proc.).

Ledo kristaluose vandenilinės jungtys dar tvirtesnės. Dėl didelio H2O molekulių poliškumo vanduo yra labai geras kitų polinių junginių tirpiklis.

Vanduo yra tarsi informacinė matrica, kurios reikia, kad vyktų visi biocheminiai procesai.

Vandens kokybę apibūdina fizikiniai, cheminiai ir mikrobiologiniai rodikliai, kurie nustatomi laboratorijose tiriant vandens pavyzdžius, juslinės savybės.

Viename litre geriamojo vandens neturi viršyti 3.

Leistina geležies norma geriamajame vandenyje yra 0,3 mg/l.

Leistina fluoro norma geriamajame vandenyje yra 1,5 mg/l.

Vanduo, kad būtų tinkamas vartoti, reikalauja specialaus apdorojimo.

  • MS PowerPoint 325 KB
  • 2016 m.
  • 48 puslapiai (1169 žodžiai)
  • Labas
  • Vanduo ir mityba
    10 - 6 balsai (-ų)
Vanduo ir mityba. (2015 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/vanduo-ir-mityba.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 08:23
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo