Vanduo ir vandentvarka


Įvadas. Vandentvarkos apibrėžimas ir raida. Vandens ištekliai ir hidrologinis ciklas. Vandens apsauga ir vandentvarka. ES teisės aktai. Vandens pagrindų direktyva VPD. Europos Parlamento vaidmuo.


Vanduo ir vandentvarka yra labai svarbūs dalykai mūsų gyvenimui ir visuomenei. Šie du labai svarbūs dalykai yra neatsiejami nuo mūsų kasdieninio gyvenimo rutinos. Be vandens mes išgyventume tik 3-5 dienas. Todėl būtina aptarti šiuos du veiksnius: vanduo ir vandentvarka. Kokią svarbą šie du veiksniai turi mūsų visuomenei. Svarbiausia išsiaiškinti jų raidą,svarbą istorija ir kas naudojama, kad tai būtų galima išsaugoti ir tausoti kuriant įvairias technologijas.

Vanduo - būtinybė gyvebei ir žmonėms, todėl žmonėms juo rūpinosi visada. Senosios valstybės tiesdavo vandentiekius, tvarkydavo paviršinio vandes nuvedimo sistemas, kasdavo grovius ir šulinius ar įrengdavo saugyklas bei dirbtinius vandens telkinius įvairiems savo poreikiams tenkinti. Tokių darbų ir idėjų svarba paaiškinama vien jau tuo, kiek energijos ir darbo į tai būdavo investuojama. 1902 m. rugpjūčio 2 d. Klaipėdoje buvo iškilmingai atidarytas Klaipėdos vandentiekis. Tada prie Vilniaus esančius Vingrių šaltinius Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras padovanojo dominikonų palikuonims.

Kad vyksta uždaru ciklu, o reikšmingiausi elementai yra: garavimas, debesų formavimasis, kritulių iškritimas, infiltracija ir filtracija į gruntą, požeminis ir paviršinis nuotėkis.

Kad ES teisės aktai saugo vandenį ir vandentvarką pagal direktyvą

  • Microsoft Word 112 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1310 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimantė
  • Vanduo ir vandentvarka
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vanduo ir vandentvarka. (2016 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/vanduo-ir-vandentvarka.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 08:50
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo