Vanduo ir žmogus. Teršalai jų poveikis gamtai ir žmogaus sveikatai


Vandens teršalai. Zmogaus poveikis gamtai. Zmogaus padariniai gamtai. Vandens tersalai ir ju poveikis sveikatai. Vandens taršos padariniai. Žmogaus poveikis gamtai ir sveikatai. Vandens zala gamtai. Tersalai gamtoje. Gamta ir zmogus. Vandens itaka gamtai.

Įvadas. Vandens tarša. Vandens užterštumo vertinamas. Vandens užterštumo padariniai. Escherichia coli. Sveika mityba. Vanduo upėse. Vandens kokybės rodikliai. Temperatūra. Skaidrumas. Vandenilio rodiklis (ph). Ištirpęs deguonis. Biocheminis deguonies suvartojimas (bds). Azotas. Fosforas.

Giliai į atmintį man įstrigo 1997 m. Knygoje ekologija tavo namuose parašyti alio balbieriaus žodžiai.

jaučiu ir suvokiu ją (gamtą) kaip viso, kas yra, substanciją, kaip visų jos dalių (atomų, žiedadulkių, planetų, galaktikų) pasikartojimą, ryšius, jungtis. Nes gamta visur- kiekvienoje kūno ląstelėje, žmogaus sukurtuose antriniuose daiktuose. O ypač ją jauti akis į akį susidūręs su jos pirmapradėmis apraiškomis, natūralios gamtos salelėmis, išsibarsčiusiomis civilizuotame pasaulyje. Tų salelių vis mažėja, nes mes, patys to nenorėdami, lyg ir atsiskyrėme nuo gamtos, užsidengėm miestais, technika, popierių šūsnimis, pasinėrėm į savo problemų sūkurį, kažko kažkur nepamatėme, atrodėme protingesni negu iš tiesų esame, kovojom su gamta, bandėm ją įveikti – tiek praktiškai, tiek teoriškai o dabar bandome prisivyti gamtą, ją gelbėti, saugoti. Pradedame suvokti, kas mus ištiks, jeigu negrįžtamai pažeisime biosferos ekologinius ryšius, apie kuriuos žinome tiek nedaug. Kalbame, mąstome apie gamtos ir žmogaus harmoniją, o lekiame vis greitėjančiu civilizacijos ekspresu į priekį, į nežinią, pakeliui teršdami upes ir ežerus, miškus, orą, dirvožemį .

Sena kaip pasaulis, bet tikra tiesa – be vandens mūsų planetoje nebūtų gyvybės. Be maisto žmogus gali išgyventi iki dviejų mėnesių, be vandens – vos kelias paras. Vanduo sudaro apie du trečdalius visų gyvosios gamtos organizmų, o žmogaus kūno masės - 70%. Skirtingose žmogaus kūno dalyse vandens kiekis nevienodas: širdyje ir smegenyse jo yra apie 80%, kraujuje – 79%, limfose – net 96%. Žmogus miršta netekęs 12 ir daugiau procentų vandens. Nuo vandens priklauso organizmo vystymasis, augimas, fiziologiniai procesai. Suaugusiam žmogui per parą reikia 35 – 45 g vandens skaičiuojant kiekvienam jo kūno masės kilogramui.

Požeminis vanduo – vienintelis geriamojo vandens šaltinis Lietuvoje. Jo kokybę lemia daugybė gamtinių ir antropogeninių veiksnių. Jų poveikis labai skirtingas laike ir erdvėje - vieni veiksniai svarbesni sekliems gruntinio vandens horizontams, kiti – giliau slūgstantiems vandens baseinams, kurių vanduo dažniausiai ir naudojamas centralizuoto vandens tiekimo sistemose. Gruntinis vanduo Lietuvoje sutinkamas holoceno ir pleistoceno nuogulose. Priklausomai nuo to, kurie iš anksčiau minėtų faktorių vyravo formuojantis gruntinio vandens balansui, vandens kokybė minėtose nuogulose labai įvairi.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2011 m.
  • 11 puslapių (3681 žodžiai)
  • Julija
  • Vanduo ir žmogus. Teršalai jų poveikis gamtai ir žmogaus sveikatai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vanduo ir žmogus. Teršalai jų poveikis gamtai ir žmogaus sveikatai. (2011 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/vanduo-ir-zmogus-tersalai-ju-poveikis-gamtai-ir-zmogaus-sveikatai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:44
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo