Vanduo kaip gyvybės šaltinis


Vanduo – gyvybės šaltinis. Kodėl vandeniui skiriamas toks ypatingas dėmesys? Pateikiame 10 priežasčių , kodėl mūsų organizmui svarbus vanduo. Kas atsitiks su mano kūnu bei sveikata , jei ilgesnį laiką vartosiu per mažai vandens? Kiek turėčiau gerti vandens? Jis pats geriausias mūsų organizmui.


Vanduo – gyvybės šaltinis. Tai mes ne kartą girdėjome biologijos pamokose bei skaitėme įvairiuose straipsniuose. Vandenį pažįstame įvairiausių pavidalų: jis telkšo, teka, trykšta ir laša; storiausi ledo sluoksniai yra užkloję Žemės ašigalius, netoli jų plaukioja didžiuliai ledkalniai, boluoja ledu apsidengusios kalnų viršūnės, upes ir ežerus kausto ledas; garuoja įšilusi žemė, iš karštųjų versmių veržiasi garai, tvyro rūkai, dangumi plaukia debesys.Rytų šalių išmintis sako, kad „gėlo vandens ąsotis geriau už sūrią upę“. Niekas gražiau ir tiksliau neapibūdino vandens, kaip garsusis rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi: „Vanduo! Tu neturi nei skonio, nei kvapo – tavęs nusakyti negalima, tavimi gardžiuojamės nežinodami tavęs. Netinka sakyti, kad tu būtinas gyvybei, tu pats esi gyvybė. Tu pats didžiausias turtas pasaulyje”.

Kodėl vandeniui skiriamas toks ypatingas dėmesys? Tiesiog gerkim jį kada užsinorim. Iš tiesų ne taip viskas  yra paprasta. Dažnai problemos kyla todėl, kad dauguma mūsų paprasčiausiai užmiršta gerti paprastą vandenį. Žmonės geria kavą, arbatą, įvairius kokteilius, pieną, kompotus, vyną, alų – viską, bet tik ne vandenį.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (704 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Leja
  • Vanduo kaip gyvybės šaltinis
    10 - 1 balsai (-ų)
Vanduo kaip gyvybės šaltinis. (2020 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/vanduo-kaip-gyvybes-saltinis.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 23:31
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo