Vanduo mineralinių medžiagų tirpiklis


Įvadas. Vanduo. -Kokį vandenį gria ląstelės. Vandens šaltiniai. Vandenyje tirpios ir netirpios medžiagos. Išvados. Naudota literatūra.

Su geriamu vandeniu ir kitais skysčiais žmogus gauna daug mineralinių medžiagų ir įvairių mikroelementų. Turi reikšmės ir patenkančio į organizmą vandens forma. Savo struktūros savybėmis organizmui vertingas ištirpstančio ledo gautas vanduo. Jis pasižymi dideliu biologiniu aktyvumu. Skatina medžiagų apykaitos aktyvumą, ypač naudingas pagyvenusio amžiaus žmonėms. Dėl to gerai dėti ledo gabaliukus į įvairius gėrimus. Negerai nuolatos gerti virintą vandenį, nes jame mažiau mineralinių druskų. Nėra sveika ir nuolatos gerti mineralinį vandenį, nes jis turi per daug druskų.

Kadangi su vandeniu ne tik gaunama, bet ir pašalinama daug druskų, vasarą troškuliui numalšinti tinka mineralinis, parūgštintas ar pasūdytas vanduo. Toks vanduo geriau malšina troškulį, geriau atkuriamas druskų balansas ir gerti jį reikia pamažu, nedideliais gurkšneliais.

Natūralus vanduo būna kietas ir minkštas. Tai priklauso nuo trijų mineralų. Kietame vandenyje yra didelė kalcio ir magnio koncentracija, o minkštame vandenyje svarbiausias elementas – natris. Praktinė to išraiška – minkštame vandenyje muilas labiau putoja; kietas vanduo palieka ratilus vonioje po maydymosi, nuosėdas virduliuose ir pilkas nuosėdas ant skalbinių. Mikštas vanduo tarsi patrauklesnis ir namų savininkai net įsigyja vandens minkštintojus, kurie pašalina magnį ir kalcį ir pakeičia juos natriu. Tačiau mikštas vanduo apsunkina sergančiųjų hipertonija ir širdies ligomis būklę tose vietovėse, kur jis yra naudojamas. Kietas vanduo turi priešingų savybių.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1259 žodžiai)
  • Sima
  • Vanduo mineralinių medžiagų tirpiklis
    10 - 4 balsai (-ų)
Vanduo mineralinių medžiagų tirpiklis. (2014 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/vanduo-mineraliniu-medziagu-tirpiklis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:27
×