Vardų kilmės tyrimas


Lietuvių kalbos tiriamasis darbas. Klaipėda, 2014 m. Įvadas Vardų atsiradimo istorija Populiariausių pirmokų vardų reikšmė Kaip, laikui bėgant, keitėsi vardai. Įvadas. Vardai yra labai. Yra vardų, kurių pirminė reikšmė mums visai aiški. Vardų atsiradimo istorija. XIII–XV a. Lietuvoje žmonės vadinosi vien vardais. Senieji lietuviški vardai. XIII-XV amžiais, kaip liudija rašytiniai istorijos šaltiniai. Populiariausių pirmokų vardų reikšmė. Gabija – iš liet. mitologinės būtybės vardo Gabija – židinio ugnies dievaitė. Kaip, laikui bėgant, keitėsi vardai? Galime nesunkiai pastebėti, kad laikui bėgant keitėsi vaikams parenkami vardai. Vardai pagal kilmę. Iki Lietuvos krikšto XIV a. pabaigoje, lietuviams būdingi tautiniai vardai. Atsižvelgiant į duomenis. Rečiausi vardai. Pastaraisiais metais nemažai tėvų savo mažyliams ieško kuo originalesnių vardų. Išvados. Mūsų tikslas buvo nustatyti populiariausius ir ne taip dažnai pasitaikančius „Ąžuolyno gimnazijos“ pirmokų vardus.

Yra vardų, kurių pirminė reikšmė mums visai aiški, nes juos lengvai susiejame su bendriniais žodžiais. Tokie yra Audrius, Laimis, Gražina, Jūratė, Rasa ir kiti. Tačiau daugelis vardų žmonėms tėra neišskaitomi hieroglifai – ženklai, nereiškiantys nieko daugiau kaip tik jais vadinamus asmenis. Žinome, kad mūsų vardai yra įvairios kilmės: lietuviški, prūsiški, latviški, lotyniški, graikiški, germaniški, slaviški... Kiekvienam smalsu žinoti, kokios kilmės yra jo vardas, kokia reikšmę jis yra turėjęs, tapdamas vardu. Mūsų tiriamojo darbo tikslas – remiantis literatūra ir statistiniais duomenimis išsiaiškinti „Ažuolyno gimnazijos“ I klasių mokinių populiariausius vardus, taip pat jų kilmę ir reikšmę.

Atsižvelgiant į duomenis diagramoje, galime teigti, kad daugiausia „Ąžuolyno“ gimnazijos I-ų klasių mokinių vardų yra lietuvių ir lotynų kilmės. Džiugina tai, kad vis dar išlaikomas lietuviškumas, nors nemažai vardų yra kitos kilmės.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 94 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (876 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Julius
  • Vardų kilmės tyrimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Vardų kilmės tyrimas. (2015 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/vardu-kilmes-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:18
×