Variatoriaus tyrimas


Darbo tikslai. Rasti variatoriaus reguliavimo ribas d. Rasri slydimo koeficiento ξ ir naudingumo koeficiento η 4. 6 reikšmes. Nubraižyti: ξ = f(t2) ir η = f(t2). Įvertinti variatoriaus charakteristikas. Stendas. Išvados. Literatūra.

Varačiojo veleno padėtis stende fiksuota. Varomąjį veleną galima slankioti sraigtu 6 kreipiančiosio se 5.

Velenų apsisukimo skaičiai registruojami impulsiniuose skaitikliuose 2, kurie gauna signalus iš impulsinių daviklių 7, esančių priešinguose skremuliams velenų galuose. Vieno apsisukimo metu daviklis duoda vieną impulsą. Skaitikliai, stendui dirbant, įjungemi rankenėlia 18 tam tikram laikui (10...20 s), o poto apskaičiuojami sukimosi dažniai 1/min.. Ta pačia rankenėlę 18 skaitiklius galima bet kuriuo momentu sustabdyti arba impulsiniu daviklių 7 signalus perjungti į gnyptus 4.

Ant varomojo veleno įrengtas stabdis 11, imituojantis apkrovimą. Stabdis sudarytas iš būgno 10, ne- judamai sujungto su velenu, ir apkabos su dveim kaladėlėm. Kaladėlės turi frikcinius antdėklus. Sukant sraigtą 12, apkaba šarnyro 13 dėka suspaudžiama, kaladėlės prisispaudžia prie būgno ir sudaro stabdymo momentą. Šį momentą atsveria ir matuoja jau minėtas prietaisas 9.

  • Microsoft Word 5370 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (545 žodžiai)
  • Universitetas
  • Henrika
  • Variatoriaus tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Variatoriaus tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/variatoriaus-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 07:50
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo