Varikliai su priputimu turbokompresorius


Mechanikos laboratorinis darbas. Verslo ir technologijos fakulteto transporto inžinerijos katedra. Automobiliai 10 laboratorinis darbas. 2015 10 Laboratorinis darbas. Varikliai su priputimu turbokompresorius. Darbo tikslas. Darbo priemonės. Darbo eiga. Turbokompresoriaus paskirtis. Turbokompresoriaus konstrukcija. Turbokompresoriaus veikimas. Turbokompresoriaus išardymas ir surinkimas.


Priverstinai padidinti paduodamo oro srauto slėgįo, tuo pačiu ir jo kiekį per tam tikrą laiką. T. y. daugiau oro, daugiau degalų-daugiai galios.

Korpusas, priputimo slėgio reguliavimo vožtuvas, pripučiamo oro aušintuvas, korpu- sas su tvirtinimo plokštelėmis, rotorius, oro įsiurbimo kanalas.

Turbokompresoriaus veikimo principas paprastas. Jis sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių. Pagrindinė dalis yra turbina, veikianti nuo variklio išmetamųjų dujų, tikskiau- dideliu greičiu iš cilindrų besiveržiančios išmetamosios dujos keliauja per išmetimo kolektorių ir patenka į turbiną. Kadangi dujos išmetimo sistemoje veržiasi ne tik dideliu greičiu, bet ir yra šiek tiek suslėgtos, turbinos sparnuotė, jų veikiama, sukasi labai dideliu greičiu ir pakankamai didele galia. Per turbiną praėjusios dujos patenka į tolesnį išmetimo sistemos traktą ir keliauja iki pat išmetimo sistemos pabaigos, kur patenka į išorę.

Varikliai su priputimu turbokompresorius. (2015 m. Lapkričio 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/varikliai-su-priputimu-turbokompresorius.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:18