Variklinės alyvos


Variklinės alyvos. Variklinės alyvos rūšys. Visada renkantis variklinę alyvą reikia atsisžvelgti į automobilio gamintojo reikalavimus ir rekomendacijas. Su rekomenduojama alyva. Su įprasta alyva. Varikliuose naudojami tepimo būdai. Slėginis cirkuliacinis tepimas. Tepimas alyvos ir benzino mišiniu. Kombinuota tepimo sistema. Tepimo sistema su sausuoju karteriu. (principinė schema). Cirkuliacinės tepimo ypatybės. Tepimas šviežia alyva. Tepimo sistema su šlapiuoju karteriu.

Vienas iš svarbiausių alyvos charakteristikų yra KLAMPUMAS. Alyvos klampumas priklauso nuo temperatūros.

Tinkamas alyvos klampumas žemoje temperatūroje – geresnis jo takumas.

Geriausiai visus reikalavimus tenkina sintetinės alyvos. Skirtingos alyvos skiriasi ne tik klampumos charakteristika leistinose ribose, bet ir savo kokybe.

Sukantis alkūnianiam velenui, karteryje esanti alyva ištaškoma labai smulkiais lašeliais.

Dvitakčiai varikliai tepami alyvos ir benzino mišiniu.

Sportinių automobilių ir horizontaliuose varikliuose naudojamos cirkuliacinės tepimo sistemos su sausuoju karteriu. Šiuose karteriuose naudojami du alyvos siurbliai.

Tepimo sistema su sausuoju karteriu (principinė schema).

1- karteris; 2,6 – siurbliai; 3 – aušintuvas; 4 termostatinis vožtuvas; 5- bakas; 7 – apsauginis vožtuvas; 8- filtras; 9- praleidžiamasis vožtuvas; 10- švaistiklis; 11 – pagrindiniai guoliai; 12- dujų skirstymo velenas; 13 – imtuvas;.

Slėginis siurblys užtikrina alyvos tiekimą į sistemą greitai važiuojant posūkiuose bei esant dideliam variklio pakrypimui; didelė alyvos vonia po alkūniniu velenu nereikalinga, todėl sumažėja variklio aukštis; alyvos bakas gali būti įrengta, bet kurioje vietoje;.

  • Mechanika Skaidrės
  • MS PowerPoint 1428 KB
  • 2014 m.
  • 26 puslapiai (439 žodžiai)
  • Viktorija
  • Variklinės alyvos
    10 - 3 balsai (-ų)
Variklinės alyvos. (2014 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/variklines-alyvos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:53
×