Variklio galios didinimas


Įvadas. Sportinis oro filtras. Skirstymo velenėlių ir vožtuvų spyruoklių keitimas. Įleidimo ir išleidimo kanalų skersmens padidinimas. Turbinos pritaikymas. "Chiptiuningas". PowerBOX sistema. Išvados. Naudota literatūra.

Šiuo metu yra daugybė automobilių markių ir modelių, kurie turi savitus variklio galios parametrus numatytus jų gamintojų. Tačiau neretam vairuotojui šie parametrai tampa per maži ir jis ima ieškoti būdų kaip butų galima šiuos parametrus padidinti. Tada į pagalbą pasitelkiami tam tikri galios didinimo būdai.

Darbo tikslas: apibendrinti šiuo metu naudojamus variklio galios didinimo būdus.

Šis galios didinimo būdas turi ir trūkumų. Didelis sportinio oro filtro trūkumas yra tai, kad jis efektyvus tik esant maksimaliems sūkiams. Jūs galite netgi pajusti šiokį tokį galios sumažėjimą žemuose sūkiuose. Dar didesnis trūkumas yra tai, kad sportiniai oro filtrai yra labiau tepūs (3-5 kartus labiau apsineša dulkėmis ir purvo dalelėmis) nei paprasti. Todėl jį būtina reguliariai valyti. Valymo periodas priklauso nuo važinėjimo sąlygų, tačiau sportinis oro filtras turėtų būti valomas vidutiniškai kas 6 mėnesius.

Kad būtų galima atlikti šį galios kėlimo procesą variklis būtinai turi turėti valdymo bloką. Variklio valdymo blokas yra perprogramuojamas pasitelkiant specialią programinę įrangą.

''Chiptiuningo'' tikslas - optimizuoti variklio darbą siekiant pagerinti tam tikrus variklio darbo parametrus - dažniausiai padidinant galingumą ir sukimo momentą, rečiau - sumažinant kuro sunaudojimą. Galingumo padidėjimas siekia nuo 7 iki 12% varikliams be turbinos ir net iki 34% varikliams su turbina. Be to, variklis pasidaro elastingesnis, tolygiau keičiasi sukimo momentas ir dingsta automobilio trūkčiojimas staigiau paspaudus akseleratoriaus pedalą.

  • Technologijos Namų darbas
  • Microsoft Word 303 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1215 žodžiai)
  • Oskaras
  • Variklio galios didinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Variklio galios didinimas. (2015 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/variklio-galios-didinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:42
×