Variklio vidutinio ikiremontinio resurso apskaičiavimas


Mechanikos namų darbas. Užduotis. Apskaičiuoti variklio vidutinį ikiremontinį resursą ir nustatyti variklio gedimo tikimybę , jo įdirbiui esant 4000 motoval. II. Darbo eiga. Sudaryti pradinių duomenų statistinę eilutę, nurodant duomenų pasikartojimo dažnius mi, statistines tikimybes pi ir integralines statistines tikimybes ∑pi. Mastelyje nubraižyti ikiremontinio resurso pasiskirstymo histogramą, integralinę kreivę. Apskaičiuoti resurso vidutinę reikšmę , vidutinį kvadratinį nuokrypį σ ir variacijos koeficientą Parinkti resurso pasiskirstymo teorinį dėsnį, apskaičiuoti jo parametrus. Apskaičiuoti teorinio pasiskirstymo diferencialinės bei integralinės funkcijų reikšmes atskiriems statistinės eilutės intervalams. Skaičiavimo duomenis surašyti į lentelę. Nubraižyti funkcijų ir grafikus, sutapdinant su ikiremontinio resurso pasiskirstymo integraline kreive. Iš grafiko nustatyti bandomo variklio gedimo tikimybę, esant jo įdirbiui 4000 motoval.


3. Apskaičiuoti resurso vidutinę reikšmę , vidutinį kvadratinį nuokrypį σ ir variacijos koeficientą v.

Statistinė tikimybė nustatoma kaip santykis atsitiktinio dydžio atsiradimo atvejų skaičiaus kiekviename intervale () su bendru informacijos (atsitiktinio dydžio reikšmių) skaičiumi (šiame darbe N=70):

Sudarant statistinę eilutę, reikia atminti, kad dažnių suma turi būti lygi N (), o tikimybių suma .

Tiek diskretinių, tiek ir tolydinių atsitiktinių dydžių pasiskirstymo bendriausia charakteristika yra integralinė funkcija F(T), kuri rodo tikimybę to įvykio, kad atsitiktinis dydis T bus lygus arba mažesnis už iš anksto imtą reikšmę t:

Empyrinė integralinė funkcija rodo, kokia įvykio statistinė tikimybė, o teorinė integralinė funkcija – duoto įvykio tikimybę. Pasiskirstymo funkciją F(T) galima išreikšti analitine priklausomybe arba grafiškai.

  • Mechanika Namų darbai
  • 2014 m.
  • Kostas
  • 8 puslapiai (488 žodžiai)
  • Mechanikos namų darbai
  • Microsoft Word 88 KB
  • Variklio vidutinio ikiremontinio resurso apskaičiavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Variklio vidutinio ikiremontinio resurso apskaičiavimas. (2014 m. Rugsėjo 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/variklio-vidutinio-ikiremontinio-resurso-apskaiciavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:13