Variklio „WARTSILA 12V38“ sistemos


Variklio wartsila 12v38 aprašas. Paleidimo procesas. Variklio paleidimas WECS sistemoje. Variklio pritaikymas laivų jėgainėse. Variklio galios perdavimas per kontroliuojamo žingsnio sraigtą. Skaičiavimai. Variklio vieno cilindro vidutinė indikatorinė galia. Variklio paros kuro sąnaudas, varikliui dirbant 80 % apkrovimu. Literatūros sąrašas. Paveikslų sąrašas.

Pagrindinį variklį pasirinkau „Wartsila 12V38“ tai 12 cilindrų dyzelinis variklis. Variklis yra V formos, keturių taktų, vidutinių apsukų. Tai turbokompresorinis variklis su tiesioginiu kuro įpurškimu turintis, šis variklis turi „šlapia“ karterį. Variklis nereversuojamas.

Variklis paleidžiamas suspausto oro pagalba. Maksimalus slėgis 30 bar minimalus 12bar. Reikalinga mašinų skyriaus temperatūra esant minimaliam suspausto oro slėgiui yra 20°C ir daugiau. Sklandžiam variklių paleidimui suspaustas oras turi būti švarus be vandens ir tepalo priemaišų. Variklio paleidimas vyksta suspaustą orą paduodant į cilindrus pro paleidimo vožtuvus cilindrų galvutėse. Oras variklių paleidimui yra suspaudžiamas dviejų stūmoklinių dvigubo veikimo kompresorių pagalba.

Variklio paleidimas atliekamas suspausto oro pagalba. Į šį sistemą įeina: oro kompresorius, suspausto oro balionai (kur oras suspaudžiamas iki 25 Mpa), vožtuvai, vamzdynas.

Pirmiausiai atidaromi indikatoriniai vožtuvai ir variklis prasukamas elektros varikliu, stebint indikatorinius vožtuvus. Atjungiamas variklio prasukimo įrenginys ir variklis dar syki prasukamas su suspausto oro pagalba. Uždaromi indikatoriniai vožtuvai ir variklis paleidžiamas.

Variklis yra paruoštas paleidimui kai:

Minimalus tepimo sistemos alyvos spaudimas yra 0,8bar

Valdymo oro spaudimas ne mažiau 10 bar

Minimali aušinimo temperatūra yra 60 °C

Stop svirtis paleidimo pozicijoje

Pagrindinis paleidimo ir pagrindinis lėto prasukimo vožtuvas yra valdomi pneumatikos pagalba per paleidimo kontrolės vožtuvą ir lėto prasukimo vožtuvą. Prieš aktyvuojant paleidimo ir lėto prasukimo vožtuvus, valdymo oras turi praeiti pro blokuojantį vožtuvą kad išvengti variklio paleidimo su prijungta mechanine prasukimo pavara.

  • Microsoft Word 459 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (996 žodžiai)
  • Mokykla
  • Edikas
  • Variklio „WARTSILA 12V38“ sistemos
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Variklio „WARTSILA 12V38“ sistemos. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/variklio-wartsila-12v38-sistemos.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 16:32
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo