Variklių mechanizmų diagnostika ir techninė priežiūra


Mechanikos kursinis darbas.

[vadas. Variklių mechanizmų diagnostikos ir techninės priežiūros teorinis pagrindimas. Bendra variklių sandara ir veikimas Cilindrų galvutė. Pagal DIN. Variklių mechanizmų gedimai ir priežastys.


Mokslo ir technikos amžiuje nė vienas žmogus neįsivaizduoja savo gyvenimo be automobilio. Automobilis kaip ir viskas šiame pasaulyje turi savo amžių ir laikui bėgant sensta. Automobilio senėjimas pasireiškia gedimais bei sistemų darbo sutrikimais. Norint to išvengti ir kuo ilgiau jį eksploatuoti, reikia laiku atlikti kokybišką techninę priežiūrą. Tai palaiko ne tik gerą automobilio techninę būklę, bet ir padaro jį saugesnį patikimesnį ir komfortabilesnį.

Lietuvoje šiuo metu eksploatuojama apie 2 mln. įvairiausių markių ir modelių lengvųjų automobilių. Visi šie automobiliai anksčiau ar vėliau patenka į techninio eksploatavimo įmones. Čia jiems atliekami įvairiausi diagnostikos, techninės priežiūros ir remonto darbai. Automobilių savininkai nori, kad šie darbai būtų atlikti kuo greičiau ir kokybiškiau, o tai atlikti gali tik aukštos kvalifikacijos specialistai tinkamai įrengtose automobilių techninio eksploatavimo įmonėse. Šiuolaikinių automobilių diagnostiką ir techninę priežiūrą kokybiškai gali atlikti specialistai, kurie ne tik puikiai išmano automobilių konstrukciją, bet ir žino diagnostikos bei techninės priežiūros technologijas, gali jas savarankiškai įgyvendinti (P. Kaikaris ir kt., 2007).

Daugelis pasaulio piliečių, net nenumano, kas yra lengvųjų automobilių variklių diagnostika ir techninė priežiūra. Šią aktualią temą pasirinkau nagrinėti savo baigiamajame darbe. Automobilių variklių diagnostika ir techninė priežiūra yra tiesiogiai susijusi su kasdien naudojamomis transporto priemonėmis, nes nuo automobilių techninės būklės tiesiogiai priklauso eismo saugumas, gamtos užterštumas, žmonių sveikata, degalų sąnaudos ir automobilio eksploatavimo išlaidos. Taigi, jie turi būti visada techniškai tvarkingi.

Baigiamajame darbe bus analizuojama automobilių variklių mechanizmų diagnostikos ir techninės priežiūros atlikimo technologijos, projektuojamas naujas automobilių variklių mechanizmų diagnostikos ir techninės priežiūros skyrius, konstruojamas įtaisas automobilių variklių mechanizmų diagnostikai palengvinti, pateikiami darbo saugos, priešgaisrinės apsaugos ir ekologiniai reikalavimai automobilių remonto įmonėje.

Baigiamajam darbui reikalingi duomenys surinkti Gerardo Vasiliausko prekybos įmonėje, kurioje atlikau specializacijos, baigiamąją praktiką ir turėjau galimybę tinkamai įsigilinti į jos veiklą. įmonė įsikūrusi Tauragės rajono Skaudvilės miestelyje Noriškės g. 4 ir sėkmingai dirba nuo 2006 metų vasario mėnesio. Jos geografinė padėtis yra gera, nes įmonė yra prie įvažiavimo į miestelį, gerai matomoje vietoje, todėl turi daug klientų. Įmonė turi savo automobilių detalių parduotuvę, o tai labai patogu klientams, nes nereikia važiuoti ieškoti detalių kitur. Jei nutiktų taip, kad reikiamos detalės nėra, galima ją užsakyti ir artimiausiu metu ji bus pristatyta.

Darbo objektas: Variklių mechanizmų diagnostika ir techninė priežiūra G. Vasiliausko prekybos įmonėje.

 • Mechanika Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Justas
 • 50 puslapių (10140 žodžių)
 • Kolegija
 • Mechanikos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 922 KB
 • Variklių mechanizmų diagnostika ir techninė priežiūra
  10 - 6 balsai (-ų)
Variklių mechanizmų diagnostika ir techninė priežiūra. (2016 m. Vasario 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/varikliu-mechanizmu-diagnostika-ir-technine-prieziura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:25