Variklių pamoka


Vidaus degimo variklis. Pradėkime nuo pačių pagrindų. Vidaus degimo variklių rūšys. Dvitakčio variklio struktūra ir veikimas. Vidaus degimo variklių rūšys. Štai kaip viskas veikia keturtaktyje. Variklių tipai pagal cilindrų skaičių juose. Dyzelinis variklis. Apibendrinimas.

Pirmasis vidaus degimo variklis išrastas 1860 metais, prancūzų išradėjo Etjeno Lenuaro. Keturtaktis vidaus degimo variklis sukurtas vokiečių inžinieriaus Nikolauso Augusto Oto, 1876 metais. Pirmąjį dyzelinį variklį, patobulinęs įprasto benzininio variklio technologiją, sukūrė Rudolfas Dyzelis 1897 metais. Vidaus degimo variklis naudojamas plačiausiai visame pasaulyje iki šiol, toliau pakalbėsime apie kiekviena rūšį, pamatysime kaip variklis veikia ir susipažinsime su visomis veikimo technologijomis bei šių amžinų technikos šedevrų pavyzdžiais.

Keturtaktis – jo pagrindinę darbo eigą stūmoklis atlieka keturiais taktais. Populiariausi yra keturtakčiai varikliai. Jų veikimas kiek sudėtingesnis nei dvitakčių, tačiau iš esmės darbo principas tas pats. Toliau matysime dvitakčio bei keturtakčio variklio trūkumus bei pliusus. Aiškiai parodysiu kaip skiriasi jų veikimas.

V6 - yra 6 cilindrų vidaus degimo variklis, kuriame cilindrai išdėstyti dviem eilėmis po tris. Žiūrint iš galo išdėstymas primena raidę V. Kampas 60° yra optimalus V6 variklių darbui. Sukelia mažiau vibracijų, turi kitų mechaninių privalumų. V8 – yra 8 cilindrų vidaus degimo variklis, kuriame cilindrai išdėstyti dviem eilėmis po keturis. V8 yra labai patogus variklis dideliems automobiliams. V8 varikliai retai būna mažesnės nei 3 litrų kubatūros ir didesnės nei 8,5 litro. V10 ir V12 – atitinkamai 10 ir 12 cilindrų varikliai, po 5 iš abiejų pusių viename ir po 6 cilindrus kitame. Šie varikliai yra retesnio naudojimo, dažniausiai galinguose lenktyniniuose automobiliuose ar net lėktuvuose.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 5057 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (740 žodžiai)
  • Momo132856
  • Variklių pamoka
    10 - 4 balsai (-ų)
Variklių pamoka. (2014 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/varikliu-pamoka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 16:56
×