Vario lydinių panaudojimas automobiliuose


Lentelių sąrašas. Paveikslų sąrašas. Įvadas. Vario lydiniai ir jų panaudojimas automobiliuose. Žalvaris. Žalvario panaudojimas automobliuose. Bronza. Bronzos panaudojimas automobiliuose. Išvados. Literatūra. Lent. Panaudojimo pavyzdžiai su žalvariu. Lent. Panaudojimo pavyzdžiai su bronza. Lent. Kai kurių metalų fizinės ir mechaninės savybės.


Varis ir jo lydiniai dažnai naudojami automobilių gamyboje dėl savo atsparumo korozijai, lengvo suvirinamumo, tvirtumo (dėl šios priežasties dažnai apdorojamas spaudimu, vietoje pjovimo). Varis pasižymi dideliu elektriniu bei šilumos laidumu, todėl naudojamas ir elektrotechnikoje. Pats varis yra rusvos spalvos, tarp techninių metalų vienas iš laidžiausių elektrai bei šilumai. Fizinės bei mechaninės vario savybės. (žr. 1 lent.) Varis dažnai naudojamas automobiliuose, ypač tokiom dalim kurios yra dylančios, judančios, ir joms reikia patvarumo, pavyzdžiui stūmokliai. Švaistiklio viršutinei galvutei naudojamas vario lydinys su alavu. Vieno, dviejų, trejų sluoksniu guoliuose siekiant sumažinti dilimo poveiki taip pat yra naudojami vario lydiniai. Pagrindiniai vario lydiniai būna tokie: Žalvaris- vario ir cinko lydinys galintis turėti įvairiu priemaišu, bei legiruojančių elementu. Bronza- vario ir alavo, aliuminio, silicio, švino, berilio lidinys taip pat galintis turėti kitų legiruojančių elementu.

Iš žalvario gaminamos įvairios įvorės, purkštukai, čiaupeliai, daviklių korpusai, radiatoriaus vamzdeliai ir bakeliai, degalų tiekimo ir stabdžių sistemų vamzdeliai, karbiuratoriaus plūdė, relių, saugiklių kontaktai, laidų jungtys, lempų lizdai, išmetimo kolektoriaus tvirtinimo veržlės, akumuliatoriaus gnybtai ir kt.

Žalvari apdoroti galima tiek pjovimu tiek ir spaudimu. Taip pat galima tiek išlieti tiek ir deformuoti. O legiruojant su skirtingais elementais galima išgauti įvairiausiu norimu savybių reikalingu vienokiai ar kitokiai automobilio detalei.

  • Mechanika Referatas
  • Microsoft Word 328 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (981 žodžiai)
  • Regitrinis
  • Vario lydinių panaudojimas automobiliuose
    10 - 7 balsai (-ų)
Vario lydinių panaudojimas automobiliuose. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/vario-lydiniu-panaudojimas-automobiliuose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:34
×