Varis ir jo junginiai Neorganinės chemijos laboratorinis darbas


Neorganinės chemijos laboratorinis darbas Nr. Varis ir jo junginiai Vario oksido ir hidroksido gavimas. Vario II hidroksido gavimas ir savybių tyrimas. Mažai tirpių vario II druskų gavimas. Vario II druskų hidrolizė. Vario sąveika su rūgštimis. Bandymas atliekamas traukos spintoje.

Į 5-7 lašus CuSO4 tirpalo lašinti NaOH tirpalą, kol susidarys Cu(OH)2 nuosėdos. Po to dar įlašinti 5-7 lašus šarmo tirpalo ir tiek pat lašų gliukozės tirpalo. Mišinį gerai išmaišyti ir pakaitinti. Stebimas geltonos spalvos CuOH atsiradimas. Toliau kaitinant CuOH virsta raudonos spalvos Cu2O:

Išvados: Vario(I) oksidai gaunami kaitinant vario hidroksidą. Vario hidroksidas gaunamas veikiant vario druskas šarmais.

Į tris mėgintuvėlius įlašinti po 5-7 lašus CuSO4 tirpalo, ir į visus pripilti NaOH, kol susidarys nuosėdos. Po to nuosėdas pirmame mėgintuvėlyje ištirpiname su 2N HCl, antrame su NH4OH. Trečią mėgintuvėlį pakaitinti iki virimo ir stebėti spalvos pasikeitimą.

Išvados: Vario druskas veikiant šarmais gaunamos vario(II) hidroksidas. Vario hidroksidas reaguoja ir su rūgštimis ir šarmais.

Į tris mėgintuvėlius įlašinti po 3-4 CuSO4 tirpalo. Į pirmą mėgintuvėlį įlašinti 3-4 lašus Na2S, į abtra 3-4 lašus geltonosios kraujo druskos tirpalo, į trečią 3-4 lašus sodos tirpalo.

a) Ant universalaus lakmuso popierėlio užlašinti po lašą CuSO4 ir CuCl2 tirpalo. Nurodyti tirpalų pH.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (383 žodžiai)
  • Martynas
  • Varis ir jo junginiai Neorganinės chemijos laboratorinis darbas
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Varis ir jo junginiai Neorganinės chemijos laboratorinis darbas. (2015 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/varis-ir-jo-junginiai-neorganines-chemijos-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 12 d. 23:51
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo