Varlės ir rupužės įvairovė ir paplitimas


Atogrąžų varlės. Varles kaip rupuzes. Beždžionių rūšys skaidrės. Lietuvos miško žinduoliai ppt. Miško žinduoliai ppt. Varles skaidres. Varliagyvių paplitimas. Varles rupuzes. Ppt varles. Skaidrės apie varles.

Rupūžių (bufonidae) ir tikrųjų varlių (ranidae) įvairovė ir paplitimas. Šiai šeimai priklauso virš 300 rūšių. Tai kosmopolitinės, rečiau paplitusios Pietų Amerikoje, Australijoje, jų nėra šiaurinėje Azijos dalyje, Antarktidoje ir Grenlandijoje. Ši rūšis randama Indijoje, šiaurės Bengladeše ir didžiojoje Nepalo dalyje. Gentis paplitusi į pietus nuo Kinijos vidurio iki Indonezijos, nuo pietinės Japonijos iki Naujosios Gvinėjos, taip pat aptinkam Šri Lankoje. Phrynobatrachus gentis yra viena iš skirtingiausių Afrikos varliagyvių rūšių. Šios genties nariai gyvena beveinėse, besitęsiančiose nuo sausų savanų iki pirminių atogrąžų miškų ir plataus spektro aukščiuose.

Vilniaus universitetas Ekologijos ir aplinkotyros centras Ekologija, III k.

Priklauso 32 rūšys, pasiskirsčiusios pietvakarinėje Azijos dalyje: nuo pietinės Kinijos iki Tailando šiaurės.

Amolops formosus (Juodadėmė kaskadininkė) Beautiful Stream Frog, Assam Cascade Frog

Ceratobatrachus guentheri (Saliamono salų lapų varlė) Solomon Island Leaf Frog

Ši rūšis apgyvendina atogrąžų miškų paklotę, ir, regis, negyvena žemės ūkio soduose ir kituose degraduojančiuose plotuose.

Ši rūšis randama Saliamono ir Bugenvilio ir Buka, Papua Naujosios Gvinėjos Salose. Biogeografinė sritis: Australinė.

Ši rūšis apgyvendina mažus seklius upelius tankiame atogrąžų miške, ir yra susijusi su smėliu, žvyru bei uolomis.

Ši rūšis yra paplitusi nuo šiaurrytinės Indijos, Myanmaro, Chumphon srityje Tailando, piečiausio Tailando, per visą Malaizijos Pusiasalį iki Borneo, Sumatros ir Indonezijos. Biogeografinės sritys: Indomalajinė ir Palearktinė.

Ji yra tipiška balų varlė, gyvenanti miške, fermų krūmynuose, negyvena plantacijose, kur dominuoja šlapios sąlygos. Jos nebūna arti žmogaus buveinių.

Ši rūšis yra endeminė saloms San Tomė ir Principė, mažoje Rola saloje, Gvinėjos įlankoje. Biogeografinė sritis: Etiopinė.

Platymantis genčiai priklauso 55 skirtingos sausumos, gyvenančios medžiuose ir miško gyventojos, tiesiogiai besivystančios varlių rūšys. Didžiausia įvairovė surasta Filipinuose ir Bismarko bei Saliamono salynuose.

Platymantis vitiensis (Fidžio medvarlė) Fiji tree frog

Paplitusi Fidžio salose. Tai miško rūšis, ypač mėgstanti gyventi palei upelius. Taip pat aptinkama, žemės ūkio soduose, plantacijose. Biogeografinė sritis: Australinė.

  • MS PowerPoint 4401 KB
  • 2012 m.
  • 47 puslapiai (1435 žodžiai)
  • Universitetas
  • Narsutis
  • Varlės ir rupužės įvairovė ir paplitimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Varlės ir rupužės įvairovė ir paplitimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/varles-ir-rupuzes-ivairove-ir-paplitimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 12:34
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo