Varliagyviai ir ropliai


Varliagyviai, ropliai. Išskirtiniai varliagyvių požymiai. Dvi poros kojų, kilusių iš žuvies porinių(krūtinės ir pilvo) pelekų. Kvėpavimas ir paplitimas. Dauguma varliagyvių kvėpuoja plaučiais. Dauginimasis. Būdingas išorinis apvaisinimas. Vystymasis. Netiesioginis vystymasis su. Pavyzdžiai. Varlė kaskadininkė. Griaučiai tvirtesni, o galūnės paslankesnės nei varliagyvių. Ropliai(II). Tik nedaugelis roplių. Paprastoji angis. Krokodilai.

Dauguma varliagyvių kvėpuoja plaučiais. Jie silpnai išsivystę, nėra krūtinės ląstos ir diafragmos raumenų, kurie išplėstų ar sutrauktų plaučius. Varliagyviai taip pat kvėpuoja pro drėgną odą. Šiuo būdu varliagyviai kvėpuoja vandenyje. Dėl nepadengtos odos varliagyviai jautrūs išdžiūvimui. Jie paplitę atogrąžų miškuose ar laikinuose vandens telkiniuose. Dėl tokio prisitaikymo, varliagyviai negali efektyviai konkuruoti vandenyje su žuvimis, o sausumoje - ropliais.

Būdingas išorinis apvaisinimas. Kad įvyktų apvaisinimas, reikalingas vanduo. Į jį išleidžiami kiaušinėliai ir sperma. Ikrus, kurių telkiniai vadinami kurkulais, dauguma varliagyvių išneršia į vandenį ir jais nesirūpina.

  • MS PowerPoint 955 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (249 žodžiai)
  • Motiejus
  • Varliagyviai ir ropliai
    10 - 7 balsai (-ų)
Varliagyviai ir ropliai. (2015 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/varliagyviai-ir-ropliai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 14:04
×