Vartojimo išlaidų analizė referatas


Įvadas. Teorinė dalis. Sąvokos. Asmeninių finansų valdymo principai. Taupymas. Praktinė dalis. 1-osios 2 savaitės. 2-osios 2 savaitės. 4-osios 2 savaitės. Visas praktikos laikotarpis. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiandien, didėjant vartotojiškumui, brangstant prekėms ir paslaugoms, yra ypač aktualus pajamų ir išlaidų balansas ir daugaumai yra didelė problema šį balansą išlaikyti. Tačiau, jei mokėsime atsisakyti mums nebūtinų išlaidų, tai sugebėsime ne tik išlaikyti pusiausvyrą tarp pajamų ir išlaidų, bet ir taupyti. Tvarkant asmeninius finasnus, ne visada pasiseka elgtis apgalvotai, sprendimus priimti remiantis ekonomine nauda. Šiuolaikinėmis rinkos ekonomikos sąlygomis svarbu gebėti vertinti ekonominę situaciją ir numatyti perspektyvas tiek įmonių tiek namų ūkio veikloje. Ūkinė veikla nagrinėjama kaip sistema, turinti savo elementus ir ryšius tarp jų. Ekonomikos subjektai savo veikloje remiasi ekonominiu skaičiavimu, todėl geba priimti racionalius sprendimus.

Šio savarankiško darbo tikslas – išnagrinėti išlaidų kategorijas, ir jas pritaikyti praktinėje užduotyje, išnagrinėti savo poreikius ir juos atitinkančias arba neatitinkančias pajamas.

Uždaviniai: praktiškai išnagrinėti savo dviejų mėnesių išlaidas ir išsiaiškinti savo poreikių bei pajamų balansą. Pateikti siūlymus ir idėjas kaip galima sumažinti savo išlaidas, ko galbūt galima būtų atsisakyti arba kokių prekių ar paslaugų vartojimą paversti retesniu išlaidų išklotinėje.

Ekonomika – mokslas apie tai, kaip objektyviai paskirstyti, naudoti, valdyti ribotus išteklius, siekiant maksimaliai patenkinti materialius poreikius.(J.Paunksnienė, A.Liučvaitienė „Mikroekonomika“ 2009, Vilnius)

Ištekliai – tai, kas naudojama gėrybių gamyboje (darbas, kapitalas, žemė, verslumas) (J.Paunksnienė, A.Liučvaitienė „Mikroekonomika“ 2009, Vilnius)

Už asmeninius finansus esame atsakingi tik mes patys, todėl reikia išmokti sugebėti juos valdyti.

Išlaidos neturi viršyti pajamų (esamų ir būsimų)

Įvairių apklausų rezultatai taip pat yra prieštaringi: vieni rodo, kad daugelis šeimų gyvena nuo algos iki algos, kiti – kad kiek nors sutaupyti tikisi vos ketvirtadalis Lietuvos žmonių, treti teigia, jog taupyti gali du trečdaliai gyventojų. Galima daryti išvadas, jog gyventojai arba neskaičiuoja savo pajamų ir išlaidų, arba stengiasi neatskleisti tikrosios savo finansinės padėties visuomenei.

Atlikdama praktinę dalį, du mėnesius rinkau savo pirkinių čekius, t.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 163 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1871 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Vartojimo išlaidų analizė referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Vartojimo išlaidų analizė referatas. (2016 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/vartojimo-islaidu-analize-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:47
×