Vartojimo kreditai


Įvadas. Vartojimo kreditų terminai bei formos. Vartojimo kreditų privalumai ir trūkumai. Bendri reikalavimai keliami asmenims norintiems gauti vartojimo kreditą. Bankų siūlomų vartojimo kreditų analizė. Dnb nord bankas. S/E/B Vilniaus bankas. Ab bankas snoras. AB Šiaulių bankas. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas – aptarti vartojimo kreditus.

Darbo uždaviniai:

Apibūdinti vartotojų kredito terminus bei rūšis.

Atskleisti šių kreditų privalumus ir trūkumus.

Aptarti bendrus reikalavimus keliamus asmenims norintiems gauti šio pobūdžio paskolą.

4. Pateikti Dnb Nord banko; S/E/B Vilniaus banko; AB banko SNORO bei AB Šiaulių banko siūlomų vartotojiškų kreditų sąlygas.

Tuo tarpu A. Bakštys (A. Bakštys,1998) siūlo tokius skaičiavimus: Tarkime, prekės kaina yra K, metinė palūkanų norma p%, o sutarta kreditą grąžinti per m mėnesių. Mėnesio įmokų dydis priklauso nuo to, kaip skaičiuojamos palūkanos. Jos gali būti skaičiuojamos kiekvieną mėnesį nuo visos prekės kainos arba tik nuo likusios skolos dalies. Skaičiavimai paprastesni, kai palūkanos skaičiuojamos nuo visos prekės kainos. Jeigu metinė palūkanų norma yra i = p/100, pirkėjas per nustatytą laikotarpį iš viso turi sumokėti K(1 + i m/12). Padaliję tai į lygias m dalis, gauname mėnesio įnašų dydį C = 1/m K (1 + i m/12). (1- p.107)

Autorė vartotojiškąsias paskolas, pagal jų panaudojimo tikslus skirsto į:

Kapitalinio remonto išlaidoms padengti. (2 - p.133)

Tuo tarpu B. Martinkus, V Žilinskas teigia, jog vartotojų kreditas būna kelių rūšių:

Vartotojo kreditas leidžia naudotis pinigais, įsigyti prekių ir paslaugų, žinant, kad vėliau už visa tai turėsime sumokėti. Pirkimas išsimokėtinai, pirkėjų sąskaitos, kreditinės kortelės, paskolos su asmeninės nuosavybės įkeitimu - tai tik kelios geriausiai žinomos vartotojų kredito formos. Pasak autorių B. Martinkaus ir V. Žilinsko, šis kreditas turi ir gerųjų savybių, ir trūkumų. Pagrindiniai vartotojų kredito privalumai yra šie:

galimybė įsigyti tuojau pat prekių ir paslaugų, kurių pirkimą šiaip jau turėtume atidėti;

saugumas: pirkėjų sąskaitos ir kredito kortelės patogios ir saugios, einant apsipirkti arba keliaujant;

Tačiau yra ir kai kurių pirkimo kreditan trūkumų, būtent:

per didelės išlaidos: naudojantis pirkėjų sąskaitomis ir kredito kortelėmis, kartais pinigai išleidžiami pernelyg lengvai; įsiskolinimams labai padidėjus, neretai sunku sumokėti būtinus mėnesinius mokesčius;

perkama atsitiktinai: dažnai nekreipiama dėmesio į sezoninius išpardavimus, kitas lengvatas, nes gali nusipirkti ką nori ir kada nori;

didesnė kaina: paprastai pirkti skolon kainuoja brangiau negu atsiskaitant grynaisiais pinigais. Pirma, todėl, kad parduotuvėse, prekiaujančiose kreditan, kainos būna didesnės. Antra, prie kreditan parduodamų prekių kainos dažnai pridedamos ir palūkanos bei kiti mokesčiai.(4 - p.681-682)

Pasak autorių Z.Gaidienės (Z.Gaidienė,1998), B. Martinkaus ir V. Žilinsko, skolintojai tikėdamiesi, kad jų pinigai sugrįš su palūkanomis ir kitais mokesčiais, kuriuos jie ima už naudojimąsi pinigais, susipažįsta su visų norinčių gauti paskolas asmenų vadinamosiomis kredito istorijomis, kad įsitikintų, kurie jų yra verti kredito. Skolintojai sprendžia ar žmogus vertas kredito, pagal penkis kriterijus, vadinamuosius penkis kredito C.

jo charakteris (ar jis yra sąžiningas pirkėjas, ar visada vykdo savo pažadus)

jo finansinis pajėgumas sumokėti (kokie pirkėjo pinigų srautai, ar jis gali sumokėti dideles sumas)

jo finansinė būklė (koks jo likvidus turtas, koks santykis tarp skolų ir turto, kiek kartų jis gali uždirbti palūkanas)

koks jo užstatas (ar jis turi vertingą turtą)

kokia jo ekonominė aplinka (ar pirkėjas išliks stabilus, pablogėjus regiono ekonominei situacijai). (3 - p.80)

Tuo tarpu autorė O.Buckiūnienė išskiria šiuos reikalavimus:

asmuo, kuris grąžinimo termino pabaigoje yra ne vyresnis kaip 65 metų amžiaus;

Kliento vertinimas banke yra individualus ir išdėstytųjų reikalavimų atitikimas dar negarantuoja, kad kreditas bus suteiktas.

socialinio draudimo pažymėjimas ir jo kopija (pirmojo lapo bei lapo, kuriame nurodyta dabartinė asmens darbovietė ir per paskutiniuosius metus išmokėtas darbo užmokestis).

Jei socialinio draudimo pažymėjime nenurodytas per paskutiniuosius metus išmokėtas darbo užmokestis, reikalinga pažyma iš darbovietės apie paskutinių 3 mėnesių darbo užmokestį (kai kurie bankai reikalauja paskutinių 6 mėnesių).

Be to, bankai, kad būtų užtikrintas paskolos grąžinimas, gali pareikalauti ar patikrinti papildomai tokius dokumentus:

sutuoktinio laidavimą visai paskolos sumai bei terminui;

asmuo, norintis gauti paskolą, turi turėti sąskaitą banke.

a) paskolos suteikimo sutartis (svarbiausias paskolos gavimo dokumentas);

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4507 žodžiai)
  • Inga
  • Vartojimo kreditai
    10 - 5 balsai (-ų)
Vartojimo kreditai. (2015 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/vartojimo-kreditai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:47
×