Vartojimo kredito analizė


Finansų kursinis darbas.

Lentelių sąrašas. Įvadas. Teoriniai vartojimo paskolos aspektai. Termino vartojimo paskolos esmė. Fizinių asmenų kredito rizika. Seb, dnb ir swedbank bankų analizė. Vartojimo paskolos analizė privatiems klientams. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Vartojimo paskola – tai paskola, suteikiama fiziniams asmenims plataus vartojimo ir ilgalaikio naudojimo prekėms įsigyti ir paslaugoms apmokėti, pvz.: sumokėti už mokslą, gydymą, kelionę, atsinaujinti butą, nusipirkti naują automobilį ar kokią nors buitinę techniką, atšvęsti gimtadienį, vestuves ir kt. Iš visų paskolų rūšių vartojimo paskolos išsiskiria tuo, kad pinigus galima pasiskolinti greitai, nereikalingas turto įkeitimas, nedidelis paskolos administravimo mokestis, galimybė pasirinkti kredito grąžinimo įmokų mėnesio dienas bei galimybė vartojimo kreditą grąžinti anksčiau nustatyto termino. Tačiau vartojimo paskoloms paprastai kaip rizikingesnėms paskoloms taikomos didesnės palūkanos. (F. Jasevičienė, 2013, psl. 214)

Pasak portalo „Pinigų bitė“ vartojimo paskolos yra išduodamos privatiems asmenims ir paprastai yra naudojamos:

vartojimo reikmėms (automobiliui, baldams ir kt.) įsigyti;

Pagal šį apibrėžimą prie vartotojo paskolų priskiriamos paskolos, išduodamos:

vartojimo reikmėms įsigyti (ar pvz., atostogų išlaidoms apmokėti ir kt.);

Šiuo metu bankai siūlo įvairių pavadinimų paskolų, kurios iš esmės priskirtos prie vartojamųjų paskolų; svarbiausias šių paskolų skiriamasis bruožas – jos išduodamos neįkeičiant nekilnojamojo turto, bet gali būti prašoma:

ar įkeisti kitą kilnojamąjį turtą (D. Jurevičienė, 2008, psl. 56)

Maldeikienė, taip pat nurodo, pagrindines skiriamasias vartojimo kredito savybes (žr. 1.1 lent.)

Vartojimo kredito procedūra nėra sudėtinga, tačiau bankas svarstydamas teikti vartojimo kreditą asmeniui, gali domėtis įvairiais dalykais, kad įvertintų asmens finansinę padėtį.

Pirmiausiai banke reikia užpildyti ir pateikti banko darbuotojui vartojimo kredito paraišką. Turėdami informaciją, banko darbuotojai iš karto įvertina jūsų finansinę padėtį ir pasako, ar bankas gali pateikti prašymą.

Maldeikienės, nurodo, kuo gali domėtis paraiškoje:

•Norimos paskolos suma ir kokiam laikotarpiui ketinate prašyti pinigų;

•Šeimos padėtimi: sutuoktinio asmens ir darbo duomenimis, vaikų iki 18 metų skaičiumi;

•Darbo veikla - dabartine ir ankstesnėmis jūsų darbovietėmis, darbdavio ar tiesioginio viršininko pavarde ir telefonu;

•Šeimos (jūsų ir sutuoktinio) mėnesio pajamomis (išskaičius pajamų ir socialinio draudimo mokesčius).

Kartu su prašymu paskolai gauti privalėsite pateikti savo ir sutuoktinio pasų bei socialinio draudimo pažymėjimų kopijas ir jūsų abiejų pažymas apie gaunamas pajamas (paskutinį pusmetį). Jeigu esate individualios įmonės savininkas, privalėsite pateikti pajamų deklaracijas. Bankas reikalauja pateikti ir sutarčių apie esamus šeimos finansinius įsipareigojimus kopijas bei įrodyti, kad neturite skolų už komunalinius patarnavimus.

Jeigu prašysite paskolos ilgiasniam laikotarpiui, tai bankas gali paprašyti apdrausti savo gyvybę banko naudai. Draustis bus reikalaujama sumai, ne mažesniai kaip paskolos suma. Kai kurie bankai, ypač jei prašote paskolos ilgiasniam laikui, pageidauja ir jūsų darbdavio laidavimo.

Nuo prašymo pateikimo dienos iki to laiko, kol gausite paskolos pinigus, praeis kelios dienos – paprastai vartojimo kreditas įforminamas ilgai nelaukus. Bankas gali suteiktą sumą išmokėti, tačiau gali ir apmokėti jūsų pateiktas sąskaitas.

 • Finansai Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Dovilė
 • 15 puslapių (2796 žodžiai)
 • Kolegija
 • Finansų kursiniai darbai
 • Microsoft Word 54 KB
 • Vartojimo kredito analizė
  10 - 6 balsai (-ų)
Vartojimo kredito analizė. (2016 m. Balandžio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/vartojimo-kredito-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 23:53