Vartojo teisių gynimas


Imperatyvus ir dispozityvus pavyzdziai. Vartojimo sutarčių teisinis reglamentavimas.

Vartojo teisių gynimas: lietuvos aukščiausiojo teismo praktika. Įvadas. Vartojimo sutarčių teoriniai aspektai. Vartojimo sutarčių samprata ir jų sąlygų ypatumai. Vartojimo sutarčių sudarymo ypatumai. Nesąžiningos sutarčių sąlygos. Atsakomybė už vartotojų teisių pažeidimus. Vartojo teisių gynimas: lietuvos aukščiausiojo teismo praktika. Tyrimo organizavimas. Tyrimo rezultatų analizė ir apibendrinimas. Išvados. Rekomendacijos. Literatūra.

Šiame darbe atskleista Išnagrinėta ginčų dėl vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų priežastingumas ir pagrįstumas.

Darbo aktualumas. Kiekvieną dieną kyla pirmo būtinumo produktų kainos. Įmonės ir ypatingai monopolinės, negailestingai naudojasi savo galia prieš pavienį vartotoją nepagrįstai keldamos kainas, teikdamos nekokybiškas paslaugas, siūlydamos pasirašyti nesąžiningas sutartis. Besiskundžiantys..blogomis.prekėmis.ir.paslaugomis.vartotojai yra siuntinėjami iš vienos institucijos į kitą, tačiau labai dažnai ne tik, kad nieko nepeša, bet ir sugaišta laiką bei patiria nemažai stresų.

Probleminis klausimas – ar pagrįsti ginčai dėl vartojimo sutarčių vykdymo?

Darbo objektas – vartojimo sutartys.

Darbo tikslas –išanalizuoti ginčų dėl vartojimo sutarčių vykdymo priežastis ir dėsningumus teoriniu ir praktiniu aspektu.

Darbo uždaviniai:

1) Atskleisti vartojimo sutarčių sampratą ir jų sąlygų ypatumus.

2) Identifikuoti atsakomybės už vartotojų teisių pažeidimus taikymo ypatybes.

3)Išnagrinėti bylų dėl vartotojo teisių gynimo teismų praktikoje priežastingumą ir dėsningumus.

Darbo metodai:

1)Teisės norminių aktų turinio analizė ir lyginimas.

2)Mokslinės literatūros turinio analizė.

3) Teismų praktikos analizė.

Praktinė šio darbo reikšmė yra ta, kad tyrimo rezultatai susieja vartojimo sutarčių teisinio reglamentavimo imperatyvus ir dispozityvus su ginčų, kylančių dėl jų vykdymo priežastingumu ir pagrįstumu. Darbe vadovautasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos Civiliniu kodeksu, LR vartotojų teisių apsaugos įstatymu, LR vartotojų teisių gynimo įstatymu bei kitais teisės aktais.

Praktinėje dalyje atrankos būdu analizuotos aštuoniolika Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartys, siekta atskleisti vartojimo sutarčių vykdymo priežastingumą ir dėsningumą. Pagrindiniu darbo trūkumu galima įvardinti išanalizuotų bylų kiekį (16), bet tai nė kiek nemenkina išvadų ir rekomendacijų sąsajų su vartojimo sutarčių teisiniu reglamentavimu ir ginčų dėl jų vykdymo priežastingumu ir dėsningumu. Tyrimas reikalauja tęstinumo, nes Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktika kinta tiek kokybiškai, tiek kiekybiškai.

  • Teisė Bakalauro darbas
  • Microsoft Word 74 KB
  • 2013 m.
  • 47 puslapiai (13255 žodžiai)
  • Toma
  • Vartojo teisių gynimas
    9 - 3 balsai (-ų)
Vartojo teisių gynimas. (2013 m. Vasario 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/vartojo-teisiu-gynimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:25
×