Vartotojo elgsena ir prekių paklausa konspektas


Vartotojo elgsena ir prekių paklausa. Poreikio patenkinimas. Bendrasis naudingumas. Ribinis naudingumas. Mažėjančio ribinio naudingumo dėsnis. Bendrojo ir ribinio naudingumo priklausomybė. Naudingumo funkcija ir jos esmė. Vartotojo abejingumo kreivė. Vartotojo abejingumo kreivė esant visiškiems pakaitams. Vartotojo abejingumo kreivė esant pilniems komplektams. Ribinė pakeitimo norma. Abejingumo kreivės nuolydžio matavimas. Vartotojo biudžetas. Vartotojo biudžeto funkcija. Vartotojo naudingumo maksimizavimas. Vartotojo pajamų ir prekių paklausos priklausomybė. Aukštesnės kokybės prekės pajamų ir vartojimo kreivė. Žemesnės kokybės prekės pajamų ir vartojimo kreivė. Engelio dėsnis. Gifeno paradoksas.

Leidžiantis kreive IA,B nuo taško M1 tašką M2, A prekės kiekis sumažėja 6 vnt., B - padidėja 2 vnt. nuo taško M2 iki M3 A kiekis sumažėja 3 vnt., B - padidėja 2 vnt., nuo taško M3 iki M4 kiekis sumažėja 1,5 vnt., B - padidėja 2 vnt.

Taigi kreivėje IA, B ribinė pakeitimo norma sumažėja nuo 3 iki 0,75. Jei viršutinėje kreivės dalyje vartotojas keitė 6 A prekės vienetus į 2 B prekės vienetus, tai apatinėje dalyje į 2 B prekės vienetus keitė tik 1,5 A prekės vieneto.

Kuo mažesnė ribinė pakeitimo norma, tuo abejingumo kreivė įgaubtesnė. Didindamas vienos prekės kiekį rinkinyje vartotojas vis mažiau atsisako kitos prekės kiekio, kol nebesutinka aukoti nė vieno pastarosios vieneto, nes jam ta preke būtina patenkinti atitinkamą poreikį.

Padidėjus vartotojo biudžetui iki M2 ir nepakitus kitoms sąlygoms (prekių kainoms, vartotojo prioritetams ir kt.),vartotojo tiesė pasislinko į viršų. Tai sąlygoja kad prekių kainų santykis nepakito. Nepasikeitė ir vartotojo prioritetai, ir todėl kreivė išliko tapati. Biudžeto M2 tiesė yra abejingumo kreivės I2 liestinė, o lietimosi taške susidaro A ir B prekių rinkinys, kuriame tų prekių kiekiai didesni negu M1 biudžete. Kai biudžeto tiesė pasislinko lygiagrečiai, tai padidėjus vartotojo pajamoms ir nepakitus kitoms rinkos sąlygoms vartotojo paklausa A ir B prekių rinkinio A ir B prekei padidėjo ta pačia proporcija.

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 127 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (978 žodžiai)
  • Domigric
  • Vartotojo elgsena ir prekių paklausa konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Vartotojo elgsena ir prekių paklausa konspektas. (2014 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vartotojo-elgsena-ir-prekiu-paklausa-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 15:00
×