Vartotojo elgsena referatas (2)


Įvadas. Vartotojo elgsenos samprata. Išoriniai veiksniai. Socialiniai veiksniai. Asmeniniai veiksniai. Kultūriniai veiksniai. Vidiniai veiksniai. Psichologija. Patirtis. Motyvas. Nuomonė. Suvokimas. Prekių/Paslaugų pirkimas. Išvados. Literatūra.


Kiekviena įmonė yra suinteresuota parduoti savo siūloma prekę ar paslaugą, todėl nenuostabu, jog yra stengiamasi įsigilinti į kiekvieną veiksnį susijusį su paklausos kėlimu. Vienas iš pagrindinių veiksnių yra vartotojas, jo elgsena ir poreikių patenkinimas.

Elgesys – tai tam tikro organizmo veiksmų ir reakcijų į aplinką visuma. Kiekvienas individas yra išskirtinis, turi savus pomėgius ir polinkius, pagal kurios atitinkamai keičiasi ir jo elgsena. Vienam gali patikti sportuoti ir aktyviai leisti laiką, kai kitam nieko netrukdomam drožinėti medines statulėles. Elgsena padaro individą savotiškai išskirtiniu, todėl nes praktiškai nėra dviejų identiškų žmonių su visiškai identiškais polinkiais. Tačiau formuojasi grupės, pagal kurias galima nustatyti, kas kiekvienai grupei yra priimtiniausią ir aktualiausią.

Pasidomėjus ir perpratus vartotojų grupių poreikius galima atitinkamai modifikuoti savo siūloma prekę ar paslaugą taip, kad ji taptu paklausesnė rinkoje. Tam įmonės skiria daug dėmesio, samdo socialogus bei marketingo specialistus, kurie atlieka tyrimus, pagal kurių gautus rezultatus yra daromos išvados. Tiriant rinką stengiamasi apimti kuo didesnę grupę individų, kad gauti tyrimo rezultatai būtų kuo išsamesni ir aiškesni.

Vartotojo elgsena, tai pirkėjo veiksmai, kurie yra susiję su prekės/paslaugos pirkimu ir vartojimu. Į tai įeina problemos atsiradimas prieš įsigyjant prekę iki reakcijos po jos įsigijimo.

Kaip ir galima tikėtis, tiriant vartotojo elgsena svarbiausias aspektas yra pats vartotojas. Kadangi kiekvienas vartotojas yra skirtingas, o jo charakteris ir polinkiai saviti, todėl yra labai sunku atlikti tam tikrą prognozę. Kad prognozė būtų tiksli ir kuo labiau atitiktų esamą situaciją yra svarbu įsigilinti į kiekvieną smulkmeną, kuri įtakoja pirkėjo pasirinkimą. Aspektų darančių įtaką vartotojui yra be galo daug: prekės kaina, išvaizda, reklama ir nesuskaičiuojamas kiekis įvairių kitokių priežasčių.

Prekės vartotojo sprendimą pirkti ar nepirkti siūloma prekę ar paslauga įtakoja vidiniai ir išoriniai veiksniai. Tam kad įmonė prisitaikytų yra atliekami rinkos ir vartotojo elgsenos tyrimai, nes tik tokiu būdu galima pakelti įmonės pelningumą bei augimo tempą. Išoriniai veiksniai yra skirstomi į asmeninius, kultūrinius bei socialinius, kuomet vidiniai į žmogaus psichologiją, sukauptą patirtį, pirkimo motyvą, aplinkinių bei savą nuomone ir suvokimą. Gerai ištyrus ir įsigilinus į šiuos veiksnius galima sukurti kryptingą marketingo planą, kuris skatintų vartotoją pirkti siūlomą prekę.

Išoriniai pirkėjo elgsenos veiksniai formuojasi priklausomai nuo visuomenės, kuri supą vartotoją. Tam, jog būtų tinkamai įsigilinta į šiuos veiksnius firmos samdo specialistus, kurie bando pažinti tam tikras vartotojų grupes, atskleisti tam tikras jų savybes. Išoriniai elgsenos veiksniai yra skirstomi į tris kategorijas:

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 269 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2535 žodžiai)
  • Universitetas
  • Stepas
  • Vartotojo elgsena referatas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Vartotojo elgsena referatas (2). (2017 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/vartotojo-elgsena-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:45
×