Vartotojo elgsenos teorija


Įvadas. Paklausos valdymo teorijos. Paklausa. Paklausos dėsnis. Paklausos valdymas. Taupymo ir skolinimosi priežastys, privalumų bei trūkumų analizė. Pagrindinių ūkinės veiklos efektyvumo vertinimo rodiklių analizė. Ūkinės veiklos efektyvumo sąvoka. Pelnas – pagrindinis ūkinės veiklos efektyvumo kriterijus. Išvados. Literatūros sąrašas.

Vartotojo elgsenos ypatumai, bei reiškiniai, kuriuos lemia gamintojo – vartotojo santykiai, pabrėžia pagrindinį elgsenos ypatumą. Tai - noras gauti kuo didesnę naudą, kuo mažesniais kaštais (gamintojo šiuo būdu siekia pelno, vartotojas – kažkokios prekės, paslaugos, kokybės ir pan.). Remiantis tokiu esminiu principu buvo susiformuoti tokie reiškiniai, kaip pasiūla ir paklausa. Susiformavus šiems pagrindiniams reiškiniams atsirado rinka(tai žmonės, jų poreikiai, jų galimybės pirkti ir noras leisti pinigus), kuri tapo vienu galingiausių veiksnių šiuolaikinėje ekonomikoje. Tada atsirado poreikis ieškoti racionalaus naudos gavimo būdo ilgalaikėje perspektyvoje (nesvarbu fiziniam ar juridiniam asmeniui), nes pradėjus vystytis perteklinei pasiūlai atsirado besaikis vartojimas, išteklių eikvojimas ar neargumentuotas piniginės vertės kūrimas, kuris veda į staigią krizę ar bankrotą. Toliau vystantis ekonomikai, kaip mokslo šakai, išsiskyrė dar keli reiškiniai : taupymas ir skolinimasis. Tai yra būdas pagerinti gerbūvį taupant ir sukauptą turtą investuojant į strategiškai tinkamą vietą. Panašiai yra ir su skolinimusi, nes tai irgi yra tam tikra strategija orientuota į bet kokio tipo gerbūvį atitinkamam laiko tarpui. Skolinantis, investuojant ir kitaip disponuojant turimomis lėšomis turi būti užtikrinama, kad visi sandorio dalyviai yra patikimi (tai galima vadinti patikimumo kapitalo), nes, priešingu atveju, investuotojas arba skolininkas gali patirti milžinišką nuostolį. Todėl tam, kad viskas vyktų sklandžiai , patartina kreiptis į finansines institucijas. Tokiose vietose žmonėms yra padedama panaudoti savo išteklius naudingai. Šiame taške racionalus asmuo neišsivers be ūkines veiklos efektyvumo įvertinimo, kadangi jam yra būtina žinoti, kiek sėkminga gali būti jo veikla. Taigi, šio referato tikslas yra išanalizuoti pagrindinias paklausos valdymo teorijas, reiškinius bei ekonomikos mokslo išskirtas sąvokas, kad būtų galima suvokti, kokia turėtų būti vartotojo elgsena, kad ji teiktų naudą atsižvelgiant į pagrindinius ūkinės veiklos efektyvumo rodiklius.

  • Microsoft Word 74 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1347 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Vartotojo elgsenos teorija
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vartotojo elgsenos teorija. (2015 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/vartotojo-elgsenos-teorija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:37
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo