Vartotojo prioritetai ir passiskirstymas


Poreikiai ir jų klasifikavimas. Rinkos formos pagal konkurencingumo laipsnį. Gamybos kaštai ir jų klasifikavimas. Bendrasis vidaus produktas. Vartotojo prioritetai ir pasirinkimas. Tarptautinės prekybos ekonominės prielaidos. Informacijos šaltinių sąrašas.

Ūkinė veikla būtina materialiam visuomenės gyvavimo pagrindui sukurti. Tai pagrindinis jos tikslas. Tik ūkinė veikla sudaro galimybę visuomenei ir atskiriems jos nariams tenkinti savo poreikius, kurie istoriškai kinta ir nuolat didėja. Tam tikra prasme poreikiai yra visuomenės istorinio išsivystymo išraiška. Kuo toliau visuomenė pažengusi, tuo įvairesni ir sudėtingesni jos poreikiai. Nors dauguma poreikių kyla iš biologinių žmogaus reikmių, tačiau šiuolaikinės visuomenės poreikiai toli peržengė šias ribas. Poreikius galima skirstyti į materialinius, dvasinius ir socialinius, gamybinius ir negamybinius, individo, grupinius ir visuomeninius, pirmo ir ne pirmo būtinumo, trumpo ir ilgo laikotarpio poreikius ir kt. Poreikiai yra susiję tarpusavyje, Jie sudaro sistemą. Vienų poreikių patenkinimas priklauso nuo kitų poreikių patenkinimo. Ši priklausomybė yra ne tik fizinė, bet ir ekonominė. Poreikių tenkinimas turi pakeičiamumo savybę, Tą patį poreikį galima tenkinti įvairiais gamybos produktais. Paprastai poreikių visuma pranoksta galimybes juos patenkinti. Tokia padėtis skatina ūkinę veiklą siekiant patenkinti ne iki galo patenkintus poreikius. Antra vertus, ūkinės veiklos plėtojimas, naujų gamybos produktų kūrimas skatina atsirasti ir naujiems poreikiams. Taigi tarp poreikių ir ekonomikos yra abipusis ryšis- ekonomikos plėtotė ugdo ir naujus poreikius, o jų tenkinimas sudaro palankias sąlygas ekonomikai plėtotis. Tačiau tokiam procesui sklandžiai plėtotis trukdo ir riboti ištekliai. Poreikius rinkos ekonomikoje išreiškia paklausa, kuri priklauso nuo produktų kainų, vartotojo pajamų, bei kitų veiksnių.

  • Ekonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (3091 žodžiai)
  • Laura
  • Vartotojo prioritetai ir passiskirstymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Vartotojo prioritetai ir passiskirstymas. (2012 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/vartotojo-prioritetai-ir-passiskirstymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 10:32
×