Vartotojos ir gamintojas


Vartotojas ir gamintojas. Tarpusavio sąveika.


Rinka - prekių mainų sistema, kurios funkcionavimas priklauso nuo pasiūlos ir paklausos santykio, esant gamintojų konkurencijai ir atitinkamai kainodaros sistemai. Pagrindiniai rinkos subjektai yra vartotojas ir gamintojas. Šiame darbe, norėtumėme aptarti kas yra gamintojas ir vartotojas, koks ryšys tarp jų. Tai pat aptarsime vartotojų poreikius, pirkimo motyvus bei emocijas. Trumpai apžvelgsime prekių ir išteklių rinką bei aptarsime vartotojų pasitenkinimo teorija.

Gamintojas - tai yra veikejas, kuris nusprendžia, ką, kam, kiek, kaip ir kokia kaina gaminti ir kur parduoti. Naudojant pasirinktą technologiją ir produkcijos organizavimą rinkoje, jis suteikia prekes vartotojams. Gamintojų elgsena yra aktuali kiekvienam žmogui, nes nuo jo būdo ir ekonominio supratimo priklauso ne tik produkto ar paslaugos kaina, bet ir jo išvaizda bei praktiškumas.

Šiandieninėje rinkoje vartotojas, kitaip tariant  pirkėjas yra pirmoje vietoje. Jis yra gamintojų dėmesio centre. Visos bendrovės pastangos yra skirtos geriausiai patenkinti vartotojų poreikius. Norėdami tai atlikti, organizacijos griebiasi įvairiausių būdų, kad sulaukti norimos vartotojų elgsenos. Jie bando nustatyti, kas įtakoja vartotojo elgesį, kokie klausimai kyla renkantis produktą, ką patiria po pirkimo. Vartotojų elgsenos istorija yra labai seną, ir jo šaknys siekia nuo žmogaus egzistavimo pradžios, kutis nuo vaikystės jaučia poreikį ir stengiasi jį patenikti. Žinios apie vartotojų elgseną yra labai naudingos, ir šias žinias galima takyti norint pasiekti sėkmę. Mes negalime pamiršti, kad mūsų aplinkoje yra daug įvairių dirgiklių, kurie sąmoningai ar nesąmoningai mes renkames. Vartotojų elgsena taip pat suteikia mums informaciją po prekes ar paslaugos pirkimo. Ko tikėjosi vartotojas prieš prekes įsigijimą ir kokie jo jausmai po įsigijimo. Ar vartotojas gavo tą, ko tikėjosi, ar yra jis patenkintas. Ar turės tai itakos kitam vartotojo sprendimui. Pvz: ar jis pasirenks vėl tos pačios įmonės produktą arba pasirinkts kitos įmonės produktą. Apibendrinant "vartotojų elgsena apima visa tai, kas vyksta prieš ir po vartojimo prekių ar paslaugų pirkimo". (Falkowski, Tyszka, 2003, s. 11)

  • Microsoft Word 78 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1780 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viika94
  • Vartotojos ir gamintojas
    10 - 2 balsai (-ų)
Vartotojos ir gamintojas. (2016 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/vartotojos-ir-gamintojas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 05:05
×