Vartotojų apsauga Europos sąjungoje


Įvadas. Pagrindinės priemonės vartotojų saugumui užtikrinti ir kaip jas pasiekti. Ce ženklinimas. Rapex sistema. Pagrindiniai vartotojų politikos apsaugos principai. Prekių ir paslaugų pirkimas. Finansinių interesų apsauga. Apsauga per atostogas užsienyje. Pagalba iškilus problemoms. Ateities uždaviniai. Išvados.


Europos Sąjungos rinka viena iš didžiausių mažmeninių rinkų pasaulyje. Šioje rinkoje įmonės ir žmonės gali užsiimti laisva tarptautine prekyba, nevaržomi valstybių sienų ir saugomi bendrų Europos Sąjungos vartotojų teises ginančių įstatymų. Šiandieninei Europos Sąjungai priklauso 28 šalys, kuriose gyvena apie 500 milijonų vartotojų. Kiekvienas iš jų ieško sau geriausios kainą ir kokybę atitinkančios vertės ir priimtiniausių pasirinkimo galimybių. Tikisi gauti pakankamai informacijos apie perkamus produktus ir paslaugas, nori būti tikras, kad bus užtikrintos visos vartotojo teisės. Nuo XX a. 8-ojo dešimtmečio vidurio ES stengiasi suderinti nacionalines priemones, kad visoje bendroje ES rinkoje jos piliečiams - vartotojams būtų užtikrinta aukščiausio lygio apsauga ginanti jų teises. Pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 169 straipsnį, ES vartotojų politikos tikslas yra apsaugoti vartotojų saugą, interesus, sveikatą. Ši politika saugo vartotojų teisę į švietimą, informaciją, teisę burtis į organizacijas ginant savo interesus.

ES turi keturis pagrindinius vartotojų politikos tikslus:

Apsaugoti vartotojus nuo didelių rizikų ir pavojų, nuo kurių patys negali apsisaugoti.

Suteikti galimybę patiems priimti sprendimus pasinaudojant aiškia, nuoseklia ir tikslia informacija.

Rūpintis, kad vartotojų teisės būtų suderintos su socialinėmis ir ekonominėmis permainomis.

Apsaugoti vartotojo teises ir suteikti galimybę greitai ir veiksmingai spręsti ginčus kilusius su prekybininkais.

ES vartotojų politika – tai Europos Sąjungos valstybių ir jose gyvenančių piliečių bendradarbiavimas ir partnerystė. Šios politikos pagrindiniai du principai, įtvirtinti Sutartyje dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV):

ES vartotojų politika periodiškai atnaujinama atsižvelgiant į ekonominius, aplinkos apsaugos, socialinius pokyčius ir įvairias mokslines rekomendacijas, tyrimus ir faktus. Europos Komisija keičia arba naujus teisės aktus siūlo tik, kai yra įvertintas galimas jų įgyvendinimo poreikis ir poveikis ir tik atlikus išsamias konsultacijas su suinteresuotomis šalimis.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1730 žodžiai)
  • Domas
  • Vartotojų apsauga Europos sąjungoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Vartotojų apsauga Europos sąjungoje. (2016 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/vartotoju-apsauga-europos-sajungoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:53
×