Vartotojų teisių apsauga ir gynimas


Vartotoju teisiu apsauga referatas. Vartotojų teisių apsauga konspektas. Vartotojų teisių apsaugos konspektas. Vartotoju teises ir ju gynimas kursiniai. Vartotojų teisės referatas. Bakalauro darbas vartotoju teisiu. Darbovietės ženklinimas referatas. Vartotoju teise konspektas. Vartotoju teisiu apsauga ivadas. Kursiniai apie vartotojų teises.

Įvadas. Vartotojų teisės pažeidžiamos nuolatos. Truputis statistikos. Vartotojų teisės pažeidžiamos ir reklamoje. Vartotojai nepatenkinti kelionėmis. Vartotojų teisias ginančios tarnybos. Išvados.

Vartotojų teisias Lietuvoje gina valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, jos uždavinys - veiksmingos vartotojų teisių apsaugos, atitinkančios europos sąjungos teisę, užtikrinimas. Vykdydama savo veiklą tarnyba siekia įgyvendinti strateginį tikslą – veiksmingai apsaugoti vartotojų teises, įgyvendinant valstybinę vartotojų teisių apsaugos politiką. Šiame darbe aprašysiu situacijas su kuriomis žmonės susiduria ir kurių metu yra pažeidžiamos jų kaip vartotojų teisės. Paanalizuosiu ką reikia daryti vienu ar kitu atveju, kuomet akizaizdžiai nesilaikoma įstatymų, įvardinsiu pagrindines institucijas į kurias galima kreiptis iškilus problemoms dėl pažeidžiamų teisių ir pasiūlysiu galimus sprendimus.

Darbe išsakysiu savo nuomonę remdamasi asmenine patirtimi bei pateiksiu Lietuvoje dažnai pasitaikančių situacijų kuomet yra pažeidžiamos vartotojų teisės. Manau šiame darbe pateikiama informacija būtų pakankamas žinių bagažas vartotojui, kad jis žinotų kaip egtis ktyrimo metodas: nuosekliai išdėstyti informaciją, atitinkančią temą. Išsakyti savo nvartotojų teisės pažeidinėjamos kiekviena diena. Parduotuvėse gausu įvairių maisto produktų, iš kurių ne visi yra tinkamai sužymėti ar pateikiami reikiamos kokybės. Dažnai ir paslaugos, neatitinka vartotojų poreikių. Pavyzdžiui kalbant apie maisto produktus ant jų etikečių turi būti nurodytas maistingumo ženklinimas, kiekybinis sudedamųjų dalių ženklinimas. Maisto produktams privaloma nurodyti: pavadinimą; sudedamųjų dalių sąrašą; grynąjį kiekį, jei produktas fasuotas; vartojimo terminą; laikymo ir vartojimo sąlygas; gamintoją ir jo kontaktus; vartojimo instrukciją bei kaina, įskaitant visus mokescius. Tačiau daug gamintojų nesilaiko šių reikalavimų, iš savo patirties tai puikiai žinau, kadangi savo darbovietėje tenka pardavinėti pakuotę, taip pat ir gaminti etiketes ir kuomet įmonės prašo išbraukti vienus ar kitus ingridientus iš sudėties, tai įrodo gamintoj aplaidumo savo pirkėjų atžvilgiu. Vis labiau darosi populiaru maitintis sveiku ir ekologišku maistu, be visokių e priemaišų. Daugelis pirkėjų greičiausiai baisiai nusiviltų žinodami, kad etiketėse pateikiama informacija yra toli gražu ne tiesa. Ir ką gi daryti paprastiems žmonėms susidūrusiems su neteisybę. Dažnas kelia klausimus į kuriuos ne visada gauna atsakymus. Mano nuomone pakaktų žinoti keletą pagrindinių aspektų, juos dabar ir pamėginsiu aptarti.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (2811 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ilona
  • Vartotojų teisių apsauga ir gynimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vartotojų teisių apsauga ir gynimas. (2011 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/vartotoju-teisiu-apsauga-ir-gynimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 00:18
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo