Vasarinių kvietrugių auginimo rezultatų statistinė analizė ir prognozavimas


Vasariniai kvietrugiai. Kvietrugiu auginimas. Vasariniu kvietrugiu auginimas. Vasariniu kvietrugiu auginimo technologija. Kvietrugiai vasariniai. Kvietrugiu auginimo technologija. Prognozavimo būdai exeliu. Vasariniu kvetrugiu prieziura. Augalu derlingumo statistine analize. Vasariniu rugiu auginimas.

Įvadas. Statistiniai duomenų apie vasarinius kvietrugius šaltiniai ir analizės metodai bei būdai. Statistiniai duomenų apie vasarinius kvietrugius šaltiniai. Vasarinių kvietrugių auginimo rezultatų statistinės analizės metodai ir būdai. Vasarinių kvietrugių auginimo rezultatų statistinė analizė. Vasarinių kvietrugių plotų statistinė analizė. Vasarinių kvietrugių derliaus statistinė analizė. Vasarinių kvietrugių derlingumo statistinė analizė. Ekonominių rodiklių rezultatų analizė. Vasarinių kvietrugių auginimo rezultatų prognozavimas. Išvados. Literatūra. Priedai.

Javai lietuvoje yra viena iš svarbiausių žemės ūkio kultūrų. Yra daugybė javų rūšių, svarbiausios jų – kviečiai, rugiai, avižos, miežiai. Pastaraisiais metais įvairiose pasaulio šalyse susidomėta naujais pašariniais javais – kviečių ir rugių hibridu kvietrugiais.

Lietuvoje vasariniai kvietrugiai iki šių dienų yra mažiau paplitę nei žieminiai, tačiau jie nuvertinti nepelnytai. Vasariniais kvietrugiais susidomėta palyginti neseniai. Šių augalų plotai lietuvoje vis dar patys mažiausi iš visų varpinių javų, nors šalies klimato ir dirvožemio sąlygos atitinka vasarinių kvietrugių biologinius poreikius. Svarbu paminėti, kad jie savo derlingumu gali pranokti kitus vasarinius javus.

Vasarinius kvietrugius auginti verta ne tik dėl padidėjusio jų poreikio, bet ir dėl nesudėtingo auginimo. Minėti javai dera ir nederlingoje žemėje. Be to, daug krakmolo turinčius kvietrugius daug paprasčiau prižiūrėti nei turinčiuosius baltymų. Lietuvos žemdirbystės instituto specialistai yra nustatę, kad vasariniai kvietrugiai yra derlingi, neišgula, atsparūs ligoms, sausroms, auga rūgščiose dirvose. Ne vienus metus ūkininkų pateikiama statistika byloja, kad vasariniai kvietrugiai yra pati derlingiausia javų rūšis.

Darbo tikslas – išnagrinėjus vilniaus apskrities visų ūkių vasarinių kvietrugių ploto, derliaus, derlingumo statistinę analizę apskaičiuoti trumpalaikius prognozinius rodiklius.

Darbo uždaviniai. Išsiaiškinti statistinių duomenų apie vasarinių kvietrugių plotus, derlių ir derlingumą statistinius šaltinius;

Išnagrinėti vasarinių kvietrugių auginimo rezultatų statistinės atskaitomybės tvarką. Išanalizuoti vilniaus apskrities visų ūkių vasarinių kvietrugių auginimo rezultatus. Atlikti ploto, derliaus ir derlingumo statistinę prognozę remiantis 5 metų duomenimis. Padaryti išvadas. Tyrimo objektas – vilniaus apskrities visų ūkių auginami vasariniai kvietrugiai.

Tiriamasis dalykas - visų ūkių, ūkininkų ir šeimos ūkių, ir žemės ūkio bendrovių vasarinių kvietrugių plotai, derlius ir derlingumas.

Tiriamasis laikotarpis – nagrinėjami 2008 – 2010 m. Duomenys, o prognozavimui nustatyti naudojami 5 metų 2006 – 2010 m. Duomenys.

Tyrimo metodai ir būdai – duomenys analizuojami naudojant absoliutinius dydžius, indeksus, koreliaciją, skaičiuojami dinamikos eilučių rodikliai, taikomas mažiausiųjų kvadratų tyrimo būdas, prognozavimui naudojama microsoft excel funkcija add trendline ir duomenų analizės posistemio data analysis uždavinys regression.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 139 KB
  • 2012 m.
  • 31 puslapis (7074 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Vasarinių kvietrugių auginimo rezultatų statistinė analizė ir prognozavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vasarinių kvietrugių auginimo rezultatų statistinė analizė ir prognozavimas. (2012 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vasariniu-kvietrugiu-auginimo-rezultatu-statistine-analize-ir-prognozavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 07:16
×