VDV stūmokliai



Kryžgalvinių vdv stūmokliai turi šias savybes: šiuose stūmokliuose normaliai veikianti jėga nefigūruoja, o tai leidžia stūmokliams (2vdv ir 4vdv) su tiesiasroviu praputimo vožtuvu gaminti žymiai trumpesnį. Su kontūriniu praputimu, jeigu reikalingas langų perdengimas (uždarymas) stūmoklis gaminamas ilgesnis, o kreipiamosios stūmoklio dalies svoris nedidelis. Kryžgalvinių vdv stūmoklio galvutės gaminamos iš karščiui atsparaus molibdeninio plieno, o kreipiamoji dalis iš ketaus, kadangi galvutė priima didelius mechaninius įtempimus ir temperatūrinius svyravimus. Stūmoklio galvutės viduje gali būti statomos pastiprinimo atramos.
Kotas prie galvutės pritvirtintas flančo pagalba, smeigėmis
Kryžgalviniams vdv tepalinių žiedų nėra, šias funkcijas atlieka diafragma (specialus riebokšlis), kurios sudėtyje įmontuoti specialūs segmentiniai žiedai su spyruoklėmis.Stūmoklis dirba gana sudėtingose sąlygose: išmetamųjų dujų jėga į stūmoklį būna gana didelės: negalingose varikliuose ši jėga siekia iki 20-30kn,galingose varikliuose ši jėga siekia iki 3000-4000kn
Be mehaninio įtepimo stūmoklyje yra temperatūriniai įtempimai
Didelių temperatūrų svyravimas priveda prie stūmoklio defekto. Kad stūmoklis atlaikytų visus šiuos įtempimus jis turi būti padarytas iš gana atsparaus dilimui, turi tūrėti gerą šilumos nuvedimo savybę. Tronkinis stūmoklis turi turėti gerą atifrikcinį sluoksnį ir atsparų dilimui.
- Microsoft Word 626 KB
- 2012 m.
- 8 puslapiai (1225 žodžiai)
- Ingė
-