VDV, termodinamika


VDV, termodinamika.


Šiluminiai varikliai: VDV, garo mašinos, garo dujų tubinos. Cheminė energija transformuojama į šiluminę, o šiluminė į mechaninę.

Sukant alk. Veleną stumoklis slankioja aukštyn žemyn tarp kraštinių padėčių ART ir VRT. Stūmoklis yra surištas su alk. Veleno švaistikliu. Virš cilindro yra statoma galvutė, kurioje yra įsiurbimo ir išmetimo kanalai su vožtuvais. Stūmoklio eigos amplitudė S=2R.

Cilindro tūris yra atlaisvinamas stumokliui judant nuo VRT iki ART ir vadinamas darbiniu cilindro tūriu ir žymimas Vh.

Stūmokliui esant VRT cilindro tūris vadinamas degimo kameros tūriu ir žymimas Vc. Stūmokliui esant ART vadinamas pilnu cilindro tūriu ir lygus Va=Vh+Vc.

Stūmokliui judant nuo ART į VRT suspaudžiamas oras cilindre ir prieš VRT įpurškiamas kuras, kuris užsiliepsnoja. Dujų slėgio jega veikia stūmoklį, jis juda iš VRT į ART perdudoamas slenkamąjį judesį į sukamajį švaistiklio pagalba alk. Velenui.

Ciklas įvyksta per du taktus arba vieną alk. Veleno apsisukimą. Procesų seka cilindre atitinka keturtakčio, tik dvitaktyje cilindro užpildymas šviežiu oru ir atidirbusių degimo produktų pašalinimo procesai nėra savaiminiai – jie vyksta dujokaitos proceso metu.

Darbo proceso realizavimo būdas: Keturtaktis [Č], dvitaktis [D]

Veikimo būdas: Paprastas, dvigubas, priešpriešais judantys stūmokliai

Mišinio susidarymo būdas: išorinis (paruoštas prieš paduodant), vidinis (į cilindrą atskirai paduodami degalai ir oksidatorius)

Oro padavimo būdas: Laisvas įsiurbimas, pripūrimas [N]

Šilumos įvedimo būdas: Esant pastovam tūriui, pastoviam slėgiui, mišrus

Naudojamas kuras: Lengvas (benzinas) dyzelinas ir motorinis kuras, sunkus kuras (mazutas), dujinis kuras, kietas kuras (susmulkinta anglis), alternatyvus kuras (rapsai, vandenilis)

Kuro įvedimo į cilindrą būdas: laisvas išgarinimas(karburavimas), hidraulinis įpurškimas

  • Microsoft Word 855 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1582 žodžiai)
  • Tomas
  • VDV, termodinamika
    10 - 5 balsai (-ų)
VDV, termodinamika. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/vdv-termodinamika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 11:53
×