Vėberio - Fechnerio dėsnio nustatymas


Įvadas. Metodika. Rezultata ir jų analizė. Išvados. Literatūra. Priedai.

Tikslas: Patikrinti Vėberio - Fechnerio dėsnį.

1.Nustatyti savo skyrimo slenksčius: I- oje dalyje, kai linijos storis lygus 2 pikseliai ir II-oje dalyje, kai linojs storis lygus 5 pikseliai.

2. Palyginti I-oje ir II-oje dalyje gautus skyrimo slenksčius.

2. Skyrimo slenkstis yra mažesnis, kai linijos storis yra 5 pikseliai, nei kai linijos storis yra 2 pikseliai.

Tyrimas atliekamas Klaipėdos universiteto kompiuterių klasėje su programa VEBER, kurią parengė Vilniaus universiteto prof. Henrikas Vaitkevičius ir v.m.b. Algimantas Švėgžda 2008 metais.

Iš grafiko matyti, kad mažiausiai teisingų atsakimų surinkta, kai eksperimentinės linijos ilgis ilgis lygus 368 pikseliai. Taip pat labai aiškiai matyti, kad eksperimentinei linijai esant ženkliai trumpesniai ekperimentatorius pateikia gana daug teisingų atsakimų, tačiau linijai ilgėjant ir labiau artėjant prie etaloninės linijos, teisingų atsakimų mažėjo. Matome, kad linijai ir toliau ilegėjant, eksperimentatorius vis daugiau pateikdavo teisingų atsakimų. Eksperimentinei linijai esant 432, 464 ir 480 pikselių tiriamasis netgi nepadarė nei vienos klaidos.

Iš grafiko matyti, kad mažiausiai teisingų atsakimų surinkta, kai etaloninės linijos ilgis lygus 190 pikselių. Taip pat labai aiškiai matoma, kad kuo eksperimentinė linija ilgėjo, tuo teisingų atsakimų gausėjo. Linijos ilgiui esant 240 pikselių tiriamasis nepadarė nė vienos klaidos.

Gautas grafikas yra V formos. Iš jos matyti, kad mažiausiai teisingų atsakimų surinkta, kai eksperimentinės linijos ilgis lygus 96 pikseliai (kai ilgis labiausiai priartėja prie etaloninės linijos). Taip pat matome, kad kuo eksperimentinė linija ilgėjo (80-88, 108-120), tuo teisingų atsakimų gausėjo.

Mažiausiai teisingų atsakimų surinkta, kai eksperimentinės ilgis lygus 52 pikseliai. Priešingai, nei kituose grafikuose, teisingų atsakimų daugiau, kai eksperimentinė linija buvo mažesnė už etaloninę. Linijos ilgiui esnat 40, 42 ir 46 pikseliams, tiriamasis nepadarė nė vienos klaidos ir surinko maksimumą.

Grafike matoma, kad mažiausiai teisingų atsakimų surinkta, kai eksperimentinės linijos ilgis lygus 392 pikseliai. Ilgėjant eksperimentinei linijai, teisingų atsakimų gausėjo. Linijos ilgiui esant 432 ir 440 pikselių tiriamasis nepadarė kalidų.Nuo trumpiausios etaloninės linijos (360 pikselių) iki etaloninės linijos (400 pikselių) teisingų atsakimų palaipsniui mažėjo.

Mažiausiai teisingų atsakimų surinkta, kai eksperimentinės linijos ilgis 188 pikselių. Aiškiai matoma, kad kuo eksperimentinė linija panašėjo. Linijos ilgiui esant 212, 216 ir 220 pikselių tiriamojo teisingų atsakimų skaičius buvo vienodas (86 proc.)

Mažiausiai teisingų atsakimų surinkta, kai eksperimentinės linijos ilgis lygus 102 pikseliai.Taip pat aiškiai matoma, kad daugiausia teisingų atsakimų surinkta, kai eksperimentinės linijos ilgiai buvo labai įvairūs: 90, 98, 104 ir 110 pikselių (80 proc.) Nuo trumpiausios eksperimentinės linijos beveik iki etaloninės linijos teisingų atsakimų palaipsniui mažėjo.Skaičiuojant pagal formulę (∆rv - ∆rž)/2 skyrimo slenkstis lygus 14.

Mažiausiai teisingų atsakimų surinkta, kai eksperimentinės linijos ilgis lygus 51 pikseliai. Taip pat labai aiškiai matoma, kad nu 51 pikselio iki 54 pikselių teisingu atsakimų gausėjo. Tik esant 46 pikseliams tiriamasis nepadarė nei vienos klaidos.

X ašyje nurodoma etaloninės linijos ilgis pikseliais, Y ašyje – skyrimo slenksčiai.

Vėberio kostantos nustatymas

Kaip matome iš 10 grafiko, visur gautos skirtingos konstantos, todėl Vėberio – Fechnerio dėsnis nepasitvirtino. Tai reiškia, kad didėjant stimulo intensyvumui, stimulas tarp pojūčių matavimo vienetų neišliko pastovus.

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2015 m.
  • 29 puslapiai (3958 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Vėberio - Fechnerio dėsnio nustatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vėberio - Fechnerio dėsnio nustatymas. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/veberio-fechnerio-desnio-nustatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 16:35
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo