Vedinimas skaičiavimas


Užduotis. Įvadas. Oro kiekių vėdinimui skaičiuotės. Vienos oro tiekimo ir vienos oro šalinimo sistemos aerodinaminė skaičiuotė. Šilumos ir elektros energijos vėdinimui metinis poreikis ir išlaidos. Žiniaraštis. Literatūra.

Kompleksinio projekto vėdinimo dalyje projektuojamos sistemos Vilniaus mieste statoma trijų aukštų administracinis pastatas. Pastate specifinių patalpų nėra, daugiausia tai biuro patalpos, konferencijų salės, taip pat yra poilsio kambarys ir pan. Aukšto aukštis pastate – 3,30 m, patalpos su pakabinamom lubom, virš kurių montuojami ortakiai. Jie projektuojami taip, kad didžiausias aukščio sumažėjimas – apie 500 mm. Pastatas turi rūsį, todėl visi vėdinimo agregatai įrengiami ant rūsyje.

Pastate projektuoju 2 tiekimo/šalinimo sistemas, kurių pagrindiniai agergatai – ventkameros su rotaciniais šilumokaičiais, kurie turi didžiausią naudingumo koeficientą ir galimi tuomet, kai nėra specifinių patalpų bei kenksmingų medžiagų, kurios patektų iš šalinamo į tiekiamą orą.

R-1 sistema apjungia visuose tirjuose, junge du biurius ir poilsio kambarį, bei koridorių, kuriame įrengiamas tik oro tiekimas, kurios pareikalauja tiekiamo/šalinamo 11031 m3/h oro ir šalina 12951 m3/h oro.

R-2 sistema aptarnauja pastato visus trijis aukštus. Sistema aptarnauja keturias biuro patalpas viename aukšte, ir konferencijų sales kiekviename aukšte. R-2 sistema tiekia 9720 m3/h, šalina – 7788 m3/h oro.

Papildoma OŠ-1 sistema įrengta ištraukti iš tualetų orą, sistemoje sumontuotas tik ventiliatorius. Ši sistema šalina – 2537 m3/h oro.

Atskira šalinimo sistema OŠ-1 aptarnauja sanitarinius mazgus. Oras ištraukiamas per stogą ventiliatoriaus pagalba. Išmetimas įrengiamas 0,5 m virš stogo. Šalinamo oro kiekis 791 m3/h. Į šias patalpas oras priteka iš šalia esančių patalpų.

Pirmų dviejų minėtų sistemų ventagregatai įrengiami žemiau triukšmui nejautriomis patalpomis taip, kad būtų kuo mažesnis atstumas iki aptarnaujamų patalpų, taip pat kuo arčiau šilumos punkto, kadangi montuojami vandeniniai kaloriferiai (ekonomiškesni nei elektriniai). Oro ėmimo šachtos šalia iškeltos virš stogo. Įrenginių triukšmo lygiui mažinti montuojami triukšmo slopintuvai, apsaugai nuo gaisro pavojaus – ugnies vožtuvai su išsilydančiu elementu. Ortakiai izoliuojami.

  • Statyba Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 96 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1751 žodžiai)
  • Agne
  • Vedinimas skaičiavimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Vedinimas skaičiavimas. (2015 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/vedinimas-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:45
×