Vegetacinę nervų sistemą veikiantys vaistai


Vegetacinę nervų sistemą veikiantys vaistai. Adreno receptoriai yra. Vaistai. Adrenerginės medžiagos.


Vegetaciniais nervais sklindantys impulsai į vidaus organus, skatina susitraukti ar atsipalaiduoti jų lygiuosis raumenis, keičia širdies darbą, liaukų sekreciją ir m-gų apykaitą.

Vegetaciniai nervai yra skirstomi į simpatinius ir parasimpatinius. Jei inervuojamų ląstelių paviršiuose sudaro sinapses.

Sinapsės, kuriose impulsus perduoda mediatorius – acetilcholinas, vadinasi cholinerginės sinapsės. O sinapsės, kuriose impulsus perduoda mediatorius – noradrenalinas, vadinasi adrenerginės sinapsės.

O receptoriai, kurių mediatorius yra – noradrenalinas, vadinami adreno receptoriais.

Vaistinės m-gos, kurios reaguodamos su cholino receptoriais sukelia tokius pačius efektus kaip acetilcholinas, vadinamos cholino memetikais. O vaistinės m-gos, kurios reaguodamos su adreno receptoriais sukelia tokius pačius efektus kaip noradrenalinas, vadinamos adreno memetikais.

Vaistinės m-gos, kurios blokuoja impulso perdavimą cholinerinėje sinapsėje, vadinamos cholino blokatoriais. O vaistinės m-gos, kurios blokuoja impulso perdavimą adrenerginėse sinapsėse, vadinamos adreno blokatoriais.

M-cholino receptoriams priklauso nuodas muskarinas, kuris yra musmirėje. Musmire apsinuodijęs žmogus vemia, viduriuoja, būna išsiplėtę vyzdžiai, stipriai prakaituoja, būna haliucinacijos, seilėtekis.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (374 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vestina
  • Vegetacinę nervų sistemą veikiantys vaistai
    10 - 2 balsai (-ų)
Vegetacinę nervų sistemą veikiantys vaistai. (2019 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/vegetacine-nervu-sistema-veikiantys-vaistai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 04:14
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo