Vegetarinė mityba


Vegetarinė mityba. Įvadas. Teorinė dalis. Informacijos šaltinių apžvalga. Privalumai ir trūkumai. Gydymas vegetarizmu. Vegetarinės dietos rūšys. Technologinė dalis. Valgiaraščio sudarymas. Technologijos kortelių sudarymas. Savikainos kortelių sudarymas. Patiekalų maistinės ir energinės vertės paskaičiavimas. Specialių technologijų parinkimas. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Salotos sudedamamos į lėkštę, užpilama padažo, dedama paprika, sūris, kiaušinis, skrebučiai, ir ant viršaus kepta vištienos krūtinėlė.

Ančiuviai pjaustomi kubeliais, česnakas įspaudžiamas like produktai išskyrus aliejus sudedami ir išmaišomi.

Nemaišytų salotų realizavimo trukmė gali būti 2 val., laikant 7-14°C temperatūroje.

Nurodomas produktų, reikalingų patiekalui pagaminti, bruto kiekis, išreikštas gramais ar

kilogramais. Bruto produktų kiekis – tai nupirkti, pasverti produktai be pirminio paruošimo.

Surašomos produktų kainos. Kainų pagrindas – sąskaita faktūra, kuria remiantis buvo gauti produktai.

Apskaičiuojama patiekalo savikaina. Savikaina – tai visų produktų, reikalingų patiekalui

Technologinis procesas prasideda nuo žaliavų priėmimo. Prekes ir žaliavas maitinimo įmonėse priima materialiai atsakingi asmenys. Priimant prekes ir žaliavas, yra tikrinamas jų kiekis ir kokybė, taros būklė. Priimant prekes atsižvelgiama į du pagrindinius aspektus: į kiekį arba svorį ir į kokybę.

Draudžiama priimti: maisto prekes be nekenksmingumą ir kokybę patvirtinančių dokumentų; maisto produktus su pasibaigusiu galiojimo terminu; maisto produktus, kurių ženklinimas neatitinkančiu galiojančių norminių dokumentų reikalavimų; maisto produktus, esančius nešvariose ar pažeistose pakuotėse;jei ant maisto produktų ar pakuotės yra kenkėjų, vabzdžių ar jų buvimo pėdsakų (graužimo žymių, lizdų, šlapimo, išmatų). Žaliavų laikymas: negalima greta išdėstyti ir laikyti vienų nuo kitų neatitvertų, specialiomis pertvaromis neatskirtų šių produktų:

Sandėliuose turi būti natūraliai žema temperatūra, patalpoje neturi būti dienos šviesos. Jei nėra rūsio, laikoma pirmame aukšte prie šiaurinės sienos. Daržovėms laikyti įrengiami aruodai. Maži kiekiai gali būti sandėliuojami dėžėse, maišuose, pakelti nuo žemės. Sausi produktai (miltai, kruopos, cukrus, prieskoniai), neturint atskirų patalpų, gali būti laikomi kartu su duonos, pyrago produktais.

Virtuvė turi būti taip projektuojama, kad patalpos ar pastato išplanavimas, darbo zonų paskirstymas būtų kuo patogesnis virtuvės darbuotojams, atsižvelgiant į higienos bei ergonomikos reikalavimus. Ne mažiau svarbūs virtuvės darbo sąnaudos ir ekonominiai rodikliai. Labai svarbu parinkti tinkamą patiekalo šiluminį apdorojimo būdas.

1.1. Virimas skystyje – tai visiškai panardintų į skystį (vandenį, sultinį ir kt.) produktų virimas. Skysčio turi būti 1 – 2 cm virš produkto.

1.4. Virimas žemesnėje temperatūroje – tai produktų kaitinimas vandens vonelėje. Šiuo būdu dažnai ruošiami dietiniai patiekalai, padažai su kiaušiniais, kremai.

2.1 Kepimas su riebalais (pagrindiniu būdu). Riebalų imama 5 - 10% produkto masės. Riebalai įkaitinami iki 140 - 160º C temperatūros, po to dedami produktai.

2.2 Kepimas orkaitėje arba krosnyje. Kepant orkaitėje, produktas kaitinamas iš visų pusių. Jį veikia karštas oras.

2.3 Kepimas dideliame riebalų kiekyje (gruzdinimas). Produktas panardinamas į įkaitintus riebalus. Riebalų imama 4-8 kartus daugiau negu produktų.

2.4 Kepimas žarijų kaitroje. Kepama lapuočių medžių žarijų kaitroje. Kepimo temperatūra 180 - 200º C, kaitra reguliuojama keičiant nuotolį tarp žarijų ir produkto. Produktai įgauna specifinį skonį.

1. Troškinimas. Troškinant produktai pirma pakepinami, o paskui šutinami mažame skysčio kiekyje arba padaže. Produktai troškinami storasieniuose sandariai uždengtuose induose. Troškinant dedama pakepintų prieskoninių daržovių, prieskonių, rūgščių padažų ir kt.

2. Apkepimas. Apkepami produktai orkaitėje, prieš tai dažniausiai juos paruošus kuriuo nors šiluminiu būdu. Apkepami produktai su padažais, be padažų. Apkepant su padažu, apibarstoma tarkuotu fermentiniu sūriu, apšlakstoma tirpintu sviestu.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 46 KB
  • 2013 m.
  • 20 puslapių (3381 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Vegetarinė mityba
    9 - 3 balsai (-ų)
Vegetarinė mityba. (2013 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/vegetarine-mityba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:43
×