Veido defektų ir deformacijų plastika vietiniais audiniais ir lopais


Medicinos analizė. Veido defektų ir deformacijų plastika vietiniais audiniais ir lopais ,,ant kojytės”. Laisvas audinių persodinimas. Plastikos vietiniais audiniais metodai. Plastikos vietiniais audiniais metodai. Audinių išpjovimas ir žaizdos kraštų suartinimas. Audinių perpjovimas ir žaizdos kraštų išplėtimas. Plastika prasilenkiančiais trikampio formos lopais. Plastika odos lopais ant kojyčių. Plastikos odos lopais ,,ant kojytės” pagrindiniai metodai. Dažniausiai naudojami šie lopai ant kojytės. Kaulo persodinimo indikacijos ir principai. Kremzlės persodinimo indikacijos ir principai. Indikacijos. Riebalinio audinio persodinimo indikacijos ir principai. Indikacijos. Fascijos persodinimo indikacijos ir principai. Plastika panaudojant laisvą audinių persodinimą. Audinių ir organų persodinimo būdai (autotransplantacijos, izotransplantacija, alotransplantacija,. Ksenotransplantacija, eksplantacija). Audinių ir organų persodinimo būdai. Dar transplantatai gali būti skirstomi. Priklausomai nuo to, kur persodinama, transplantacija gali būti. Laisvas odos persodinimas. Odos sandara, jos ypatumai, turintys įtaką laisvam. Persodinimui (storis, poodinė ląsteliena, plaukuotumas, riebalinės liaukos, odos kraujagyslės). Pagrindiniai laisvo odos persodinimo metodai ir indikacijos.


Plastika vietiniais audiniais yra naudingesnė už laisvą odos persodinimą ir plastiką Filatovo stiebu: 1) defektas veide uždengiamas tos pačios sudėties oda, todėl daug geresnis estetinis plastikos efektas; 2) norimam rezultatui pasiekti reikia mažiau etapų. Todėl visos atstatomosios operacijos veide, jeigu tik galima (nėra didelių randinių deformacijų ir veido defektų), atliekamos vietinės plastikos metodais.

1. Audinių išpjovimas ir žaizdos kraštų suartinimas. Žaizdos kraštai suartinami, ištempiant audinius, padarius atpalaiduojančius pjūvius ar išpjovus dalį audinių.

2. Audinių perpjovimas ir žaizdos kraštų išplėtimas. Taikoma dažniausiai kartu su kitomis chirurginėmis operacijomis. Pvz., audinius praskirti ir žaizdos kraštus išplėsti reikia, perkeliant Filatovo stiebo koją.

3. Plastika prasilenkiančiais trikampio formos lopais. Šis metodas gali būti naudojamas įvairios kilmės randams, sutraukiantiems veido odą ir trukdantiems funkciškai bei kosmetiškai, pašalinti. Padarius odoje pjūvį, nuo abiejų jo galų kokiu nors kampu papildomai daromi dar du pjūviai vienodo ilgio su pirmuoju. Taip susidaro su trikampiai lopai, kurių viršūnės nukreiptis į pirmajį (vidurinį) pjūvį. Sukeitus šiuos lopus vietomis, vidurinio pjūvio kryptimi audiniai pailgės, o tuo pačiu ir tempimas sumažės. Statmenai viduriniam pjūviui audiniai suartės.

4. Plastika odos lopais ant kojyčių. Lopas ant kojytės – tai odos ir poodinio riebalinio audinio dalis. Ji jungiasi su aplinkiniais audiniais tik tam tikroje vietoje, kuri vadinama lopo kojyte. Šis plastikos metodas naudojamas tais atvejais, kai prasilenkiančiais trikampiais lopais negalima panaikinti defekto arba deformacijos, o šalia yra pakankamai paslankios odos, iš kurios galima sudaryti norimo dydžio lopą. Sudarant lopus ant kojytės, reikia stengtis, kad į juos įeitų viena iš stambesnių arterijų šakų. Pjūviai daromi palei natūralias veido raukšles, kad pooperaciniai randai būtų kuo mažesni.

Indiška plastika – odos defekto plastika ant kojytės, sudarytu iš šalia esančios odos. Šiam metodui priskiriama ir plastika lopu ant kojytės, kuris perkeliamas į defektą pasislinkimo ir pasisukimo būdu. Taip uždengiami defektai skruoste po pigmentinių arba kraujagyslinių dėmių pašalinimo, kai šalia yra normali oda.

Itališka plastika – odos ir poodinio riebalinio audinio lopas, kurio geriausias ilgio ir pločio santykis 2:1, imamas toliau nuo defekto. Klasikinis pavyzdys yra nosies defekto plastika lopu nuo vidinio žąsto paviršiaus. Itališko metodo pagalba galima uždengti defektus įvairiose kūno vietose.

  • Medicina Analizės
  • 2014 m.
  • Mindaugas
  • 5 puslapiai (2174 žodžiai)
  • Medicinos analizės
  • Microsoft Word 28 KB
  • Veido defektų ir deformacijų plastika vietiniais audiniais ir lopais
    10 - 2 balsai (-ų)
Veido defektų ir deformacijų plastika vietiniais audiniais ir lopais. (2014 m. Sausio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/veido-defektu-ir-deformaciju-plastika-vietiniais-audiniais-ir-lopais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 20:16