Veido odos ir raumenų inervacija


Anatomija ir fiziologija. Savarankiško darbo užduotis „ veido odos ir raumenų inervacija “. Darbo vadovė. Trišakis nervas. trigeminus. Akinis nervas. ophthalmicus. Viršutinis žando nervas. maxillaris. Apatinis žando nervas. Veidinis nervas. facialis. Smilkininė šaka. Skruostinė šaka. Žandinė šaka. Kraštinė apatinio žandikaulio šaka. Kaklinė šaka.


TRIŠAKIS NERVAS (n. trigeminus) yra penktoji galvinių nervų pora. Tai mišrus nervas, kurį sudaro juntamosios, judinamosios ir vegetacinės skaidulos. Juntamosiomis skaidulomis lytėjimo (taktiliniai) jutimai iš trišakio nervo inervuojamo ploto ateina į pagrindinį trišakio nervo branduolį, esantį tilto dangtyje, o motorinės šaknelės prasideda judinamajame trišakio nervo branduolyje. Šio nervo periferinės skaidulos sudaro tris atskirus nervus: akinį, viršutinį žando ir apatinį žando nervus, kurie inervuoja veido odą, o pastarasis ir kramtymo raumenis.

AKINIS NERVAS (n. ophthalmicus) yra ploniausia trišakio nervo šaka, sudaryta daugiausiai iš juntamųjų skaidulų, tačiau turi ir vegetacinių. Akiduobę jis pasiekia per akiduobės viršutinį plyšį ir skyla į tris stambias šakas:

Kaktinis nervas (n. frontalis) yra stambiausia akinio nervo šaka, ir dėl savo dydžio bei krypties dažnai laikomas akinio nervo tęsiniu. Jis pasiekia akiduobę per viršutinį akiduobinį plyšį ir tįsta tarp viršutinio voko keliamojo raumens ir antkaulio. Tarp akiduobės viršūnės ir pamato jis skyla į dvi šakas: antskridininį ir viršakiduobinį nervus.

Antskridininis nervas (n. supratrochlearis) yra mažesnis, nei gretutinis viršakiduobinis nervas. Jis susijungia su nosinio krumplyno nervo poskridininėmis šakomis ir tada išeina per akiduobę ant kaktos ir skyla į daug šakų, kurios inervuoja viršutinio voko odą, junginę bei kaktos apatinės dalies (iki vidurio) odą.

  • Kosmetologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1117 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kamile
  • Veido odos ir raumenų inervacija
    10 - 9 balsai (-ų)
Veido odos ir raumenų inervacija. (2016 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/veido-odos-ir-raumenu-inervacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:23
×