Veido procedūrų metodikos atvejo analizė


Įvadas. Senstanti oda. Odos senėjimo priežastys. Faktoriai, skatinantys odos senėjimą. Jautri oda. Kuperozinė oda. Klientei kosmetologijos kabinete siūlomos procedūros. Rekomendacijos namuose. Naudota literatūra.


Senėjimas yra neišvengiamas biologinis individualaus organizmo procesas. Odos pokyčiai yra vienas iš labiausiai matomų senėjimo požymių . Viso to įrodymai gilėjančios ir gausėjančios raukšlės, mažėjantis odos turgoras ir tonusas, atsirandanti audinių ptozė. Aš pasirinkau analizavimui 4 situaciją: klientei 50 metų, oda jautri, kuperozinė, sumažėjęs tonusas ir turgoras, matomos ryškios mimikos raukšlės, audinių ptozė. Sudarykite klientės veido odos priežiūros programą vieneriems metams kosmetikos kabinete ir namuose.

Darbo tikslas: gebėti sudaryti individualų kliento kosmetologinės priežiūros planą kosmetikos kabinete, bei namuose.

Darbo uždaviniai:

Sužinoti bendrus senstančios, jautrios ir kuperozinės odos aspektus, mokėti apibūdinti kas ir kodėl keičiasi.

Išanalizuoti klientės odos problemas bei rasti jos sprendimo būdus.

Sudaryti odos priežiūros planą kosmetologiniame kabinete ir duoti patarimus renkantis kosmetiką naudojimui namuose.

Gebėti taikyti veikliąsias medžiagas esančias kosmetikoje pagal esamą problemą.

Senstanti oda nepriklauso nuo odos tipo, o yra sąlygota amžiaus, paveldimumo ir kitų senėjimo faktorių. Odos senėjimą sąlygoja hormonai. Svarbūs yra lytiniai hormonai, moteriškas – estrogenas ir vyriškas – testosteronas. Pirmojo kiekis sumažėja klimakteriniu laikotarpiu, tada oda tarsi staigiai susensta. Antrasis skatina plaukų augimą ir aktyvina prakaito liaukų veiklą, jo trūkumas sulėtina šiuos procesus.

Amžiaus – tai vyresnių žmonių oda, kai prasideda vidinis senėjimas, o anksčiau išvardinti senėjimo faktoriai keičia išvaizdą ir yra aiškiai matomi veide;

Sutrikusios medžiagų apykaitos (po ligų, operacijų, gimdymo, dietų, badavimo, nereguliarios priežiūros). Tai vadinama atrofiška oda. Kuri gali būti susenusi pirmiau laiko.

Vietomis susikaupia pigmento, todėl atsiranda tamsesnės dėmės, panašios į stambias strazdanas, o visa oda įgyja pilkšvą ar gelsvą atspalvį.

Plaukai retėja blansksta. Kakta darosi aukštesnė, nes plaukų riba palaipsniui traukiasi atgal.

Kaktoje įsirėžia išilginės ir skersinės raukšlės.

Akių vokų oda nukara maišeliais ir įgauna rusvą atspalvį.

Gilėja raukšlės tarp nosies ir burnos kampučių. Tai žemės traukos kryptis – smunka žemyn. Šios raukšlės nyksta, kai šypsomasi. Jos išduoda amžių jau po 30-ties.

Nuo burnos į viršų ir apačią susidaro žymios raukšlelės. Burnos kraštuose jos ryškesnės.

Kaklas tampa gyslotas, duobutės kakle ir virš raktikaulio matomai įdumba. Oda susiraukšlėja o po ja išryškėja raumenys.

Kiekvienam žmogui šie senatviniai pasiketimai atsiranda skirtingu laiku, todėl neįmanoma pasakyti, kada žmogus laikomas senu.

Kosmetologijos mokslo vienas iš tikslų – lėtinti šį senėjimo procesą, senatvinius pakitimus nuo XX a. nagrinėja mokslo šaka – gerontologija.

Kosmetologas matomą senatvinę odos ir veido išvaizdą ( kokio amžiaus atrodo bruožai ir kontūrai), prieš pradedant kosmetines veido procedūras būtina patikrinti veido būklę, išanalizuoti silpnąsias vietas ir imtis kryptingos priežiūros. Tam padės testai, atspindintys odos vytimo priežastis.

Veido odą viena pirmųjų išduoda mūsų amžių. Jos vytimą skatina:

Laisvieji radikalai. Tai ekologinė problema. Laisvieji radikalai – tai chemiškai aktyvūs junginiai, kurie aptinkami ne tik gyvojoj, tačiau ir negyvojoje gamtoje. Odos ląstelėms didžiausią epidermio lipidiniame sluoksnyje pavojų kelia grandininė polinesočiųjų riebalų rūgščių, esančių ląstelių membranose, peroksidacija. Tokių reakcijų metu susidaro daugybė toksiškų lipidų hiperperoksidų ir kitų pavojingų molekulių. Žmogaus organizme dėl laisvųjų radikalų vyksta daugybė reakcijų. Dažniausiai jos vyksta deguonies dėka. Deguonies reakcijų su organiniais junginiais metu susidaro labai sudėtingi superoksiradikalai. Jie sąveikauja su lipidais, nukleino rūgštimis, baltymais ir t.t. Šių reakcijų produktas mutageniniai laisvieji radikalai, kurie yra atsakingi už ląstelių senėjimo procesus.

  • Kosmetologija Referatas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3205 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedrė
  • Veido procedūrų metodikos atvejo analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Veido procedūrų metodikos atvejo analizė. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/veido-proceduru-metodikos-atvejo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:52
×