Veido valymas ultragarsu


Įvadas. Literatūros apžvalga. Ultragarso mechanizmo samprata. Ultragarso terapijos nauda ir panaudojimas kosmetologijoje. Veido valymas ultragarsu. Veido valymo ultragarsu indikacijos. Veido valymo ultragarsu kontraindikacijos. Ultragarsinio veido valymo nauda odai. Veido valymo ultragarsu procedūros eiga. Išvados. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas.


Ultragarsas - tamprieji virpesiai ir bangos, kurių dažnis nuo 15–20 kHz iki 1 GHz. Skiriamos 3 ultragarso dažnio sritys: žemojo (20–100 kHz), vidutinio (100 kHz–10 MHz) ir aukštojo (10 MHz–1 GHz) dažnio. Nedidelės ultragarso dozės mažina skausmą, spazmus, uždegimą, tonizuoja, stimuliuoja kraujotaką, audinių mitybą. Veikiant didelėms ultragarso dozėms didėja kūno temperatūra, sutrinka pusiausvyra, blogėja klausa, ilgėja reakcijos į garso ar šviesos signalą trukmė. Šias pasėkmes (kitaip nei infragarsas) sukelia ilgalaikis (didesnės nei 1 h trukmės) ultragarso poveikis. Ultragarsas plačiai naudojamas biologijoje, medicinoje, defektoskopijoje, holografijoje, kasyboje, atliekant suvirinimo darbus (ultragarsinis suvirinimas), akustiniam ryšiui tarp kompiuterio ir toje pačioje patalpoje esančių jo išorinių įtaisų, spartinant elektrocheminius procesus. Ultragarsą taip pat skleidžia gamtiniai triukšmo šaltiniai (lietus, griaustinis), gyvūnai (šikšnosparniai, delfinai, banginiai). (Vytautas Jonas Valiukėnas, “Visuotinė Lietuvių enciklopedija”).

Ultragarso terapija priskiriama populiariausiems fizioterapijos metodų gydymams. Ši terapija padeda išspręsti nervų sistemos, taip pat sąnarių, rėgėjimo ir vidaus organų problemas. Ultragarso terapija naudojama ne tik medicinoje, bet ir pasiekia labai gerus rezultatus kosmetologinėse procedūrose.(5) Ultragarso veiksmingumas ir įsiskverbimo gylis priklauso nuo bangų dažnio. Esant didesniems dažniams, ultragarso bangos geriau absorbuojamos audiniuose ir prasiskverbia į nedidelį gylį. Aukšto dažnio ultragarso bangos, kurių dažnis yra apie 3000 kHz, gali prasiskverbti iki 1 - 2 cm gylio, vidutinio dažnio ultragarso bangos, kurių dažnis yra apie 800 kHz, gali prasiskverbti iki 4 - 6 cm gylio, žemo dažnio ultragarso bangos, kurių dažnis yra apie 22 kHz, gali prasiskverbti iki 8 - 10 cm gylio. Bangų formos taip pat turi įtakos įsiskverbui. Pavyzdžiui, skersinė ultragarso bangų forma prasiskverbia į mažą gylį. Tai galima pastebėti atliekant ultragarso veido valymą bangų su dažniu 22-44 kHz, prasiskverbimo gylio diapazonas bus tik 0,2 mm. (6-7)

Geriausias ir labiausiai matomas poveikis vyksta didžiausios ultragarso bangų absorbcijos metu. Organizmo audiniai skirtingai absorbuoja ultragarsą, todėl ir poveikis skirtinguose vietose yra ne vienodas. Silpniausia absorbcija būdinga poodiniuose riebaluose ir vietuose, kur yra daug skysčių. Vidutiniška absorbcija vyksta nervuose ir raumenyse, o didžiausia absorbcija kauliniame audinyje.

  • Microsoft Word 97 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1889 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Veido valymas ultragarsu
    10 - 1 balsai (-ų)
Veido valymas ultragarsu. (2019 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/veido-valymas-ultragarsu.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 15:08
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo