Veikėjo charakteristika


Charakteristikos rasinys. Pagrindinio veikejo charakteristika. Kaip parasyti veikejo charakteristika. Veikėjo charakteristika pavyzdys. "metamorfozė"-veikėjai ir jų charakteristika.

Yasmina Reza ,,Atsitiktinis žmogus“. Veikėjos martos charakterizacija.

Pjesės ,,Atsitiktinis žmogus“ veiksmas vyksta traukinio, vykstančio iš Paryžiaus į Frankfurtą, kupė. Jame susitinka vyras ir moteris. Jis – žymus rašytojas, ji – jo gerbėja, tačiau ryšį jiems užmegzti ne taip paprasta. Pjesę sudaro veikėjų vidiniai monologai – trūkinėjantys minčių srautai. Marta- labai moteriška, intelektuali, meniškos sielos asmenybė. Ji- nusivylusi, nesijaučianti laiminga, norinti kažką gyvenime keisti.

Marta- tikro moteriškumo pavyzdys: iš išorės- santūri, elegantiška, pasitempusi, tačiau nuolat kamuojama vidinių konfliktų ir nepadorių minčių. Išvaizda Martai- vienas iš svarbiausių aspektų: ,, Gerai, kad prieš važiuodama nusidažiau plaukus./... kad apsirengiau geltoną kostiumėlį.“. Gerai atrodanti moteris labiau savimi pasitiki, nori sulaukti kuo daugiau dėmesio (,,Jei tas kvailas rašytpalaikis teiktųsi pakelti akis, pamatytų mane geriausiai atrodančią./Vien tai teikia pasitenkinimą“). Marta- viliokė, koketė (,,Kol ėjome, leidau sau į valias koketuoti, kaip seniau.“). Ji nesilaiko visuomenės nustatytų normų: ,, Buvau ištekėjusi. /Mūsų draugystė buvo truputėlį šelmiška ir intymi...“, tačiau toli gražu negalima teigti, jog tai moteris neturinti savigarbos, ambicijų (,, Aš nesu moteris, kurią galima lyginti.“). Tvirtas Martos charakteris ne visada pasireiškia ir kartais, užgožta visuomenėje įsigalėjusių nuostatų, Marta elgiasi ne taip, kaip ji norėtų elgtis. Svetimas mylimojo vaikas jai nesukelia motiniškų jausmų ir apie jį ji kalba su ironija (,,Erikas buvo tikras meilutis, pone Parski. Meilutis.“, tačiau pamynusi visus principus Marta leidžiasi į kalbas apie dabartinę mylimojo šeimą, jo laimę. Ji išlieka tyli bei nedrąsi, nors viduje dėl to jaučiasi menkaverte, neįvertinta ir nesuprasta.

  • Lietuvių kalba Namų darbas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (1144 žodžiai)
  • Vaiva
  • Veikėjo charakteristika
    10 - 2 balsai (-ų)
Veikėjo charakteristika. (2014 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/veikejo-charakteristika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:43
×