Veiklos analizė Rokiškio sūris


Įvadas. Lietuvos ūkio ir maisto sektoriaus analizė. Lietuvos ūkio apžvalga. Maisto sektoriaus analizė. Ab „Rokiškio sūris“ strategijos analizė. Ab „Rokiškio sūris“ finansavimo ir investavimo sprendimų bei tarptautinės veiklos analizė. AB „Rokiškio sūris“ finansavimo ir investavimo sprendimų analizė. AB „Rokiškio sūris“ tarptautinės veiklos analizė. Ab „Rokiškio sūris“ balanso ir pelno/nuostolių ataskaitų horizontalioji ir vertikalioji analizė. Ab „Rokiškio sūris“ santykinių finansinių rodiklių analizė. Ab „Rokiškio sūris“ pagrindinių įmonės veiklos problemų identifikavimas ir pasiūlymų jų sprendimui pateikimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai. A priedas.

Pirmieji verslininkai, kapitalistai mažai kreipė dėmesį į prekių paklausą ar pasiūlą (apskritai į rinką), kliovėsi mąsto ekonomija – siekė gaminti, kuo daugiau, kuo pigiau ir tikėjosi viską parduoti. Šiandieną viskas kitaip, verslai pradėjo vertinti įvairius pokyčius paklausoje ir pasiūloje, pradėjo stebėti rinką. Dabar įmonės siekia dirbti efektyviau, greičiau, geriau, gaminti kokybiškesnes prekes, teikti kvalifikuotas paslaugas. To siekiant pradėti taikyti įvairūs analizavimo metodai, kurie padėjo nustatyti tam tikrus norimus rodiklius, padėti įvertinti veiklą.

Šiame darbe sieksime atlikti vienos iš stambiausių Lietuvos pieno sektoriaus įmonių AB „Rokiškio sūris“ analizę su tam tikrais nusistatytais analizės metodais. Šį pasirinkimą galima pagrįsti tuo, kad ši įmonė Lietuvos mąstu turi gan didelę reikšmę, taipogi ši įmonė siunčia savo produkciją užsienio šalimis, kur ši produkcija prasiskynė kelia tarp daugybės konkurentų, kas reiškia, kad įmonė moka užimti naujas rinkas bei atlaikyti konkurenciją.

Darbo tikslas – atlikti įmonės AB „Rokiškio sūris“ 2011-2013 metų ekonominę analizę ir iš gautų rezultatų nustatyti įmonės problemas ir perspektyvas. Šiam tikslui įgyvendinti jį išskaidome į smulkesnius darbo uždavinius:

1.Apžvelgti Lietuvos ūkį ir Lietuvos maisto sektorių, jų ateities perspektyvas;

2.Atlikti įmonės „Rokiškio sūris“ strategijos analizę;

3.SSGG analizės būdu išnagrinėti bendrovę „Rokiškio sūris“;

4.Įvertinti įmonės „Rokiškio sūris finansavimo ir investavimo sprendimus bei išanalizuoti įmonės tarptautinę veiklą;

5.Remiantis AB „Rokiškio sūris“ finansinėmis ataskaitomis atlikti įmonės horizontalią ir vertikalią analizes;

6.Apskaičiuoti įmonės „Rokiškio sūris“ santykinius rodiklius ir juos pakomentuoti, atlikti pasirinktų rodiklių grandinines ir piramidines analizes;

7.Išskirti įmonės problemas ir pateikti pasiūlymus, kaip jas reiktų spręsti.

Temos aktualumas. Kiekviena įmonė siekia geresnių veiklos rezultatų, tai sąlygoja tobulėjimo proceso poreikį, o šis tobulėjimas gali būti įvykdytas tik žinant įmonės trūkumus. Šiandieną kiekviena įmonė turi savų trūkumų, o tinkama analizė leidžia juos išryškinti ir turint tinkamas priemones, juos išspręsti, panaikinti. Todėl analizės atlikimas yra aktualus visoms įmonėms, kadangi jos visos turi savo silpnybių ir nori jas pašalinti.

Darbo metodai. Darbe bus naudojama literatūros analizė, statistinių duomenų analizė ir interpretacija, bus pateikiamos grafinės priemonės. Dauguma rodiklių bus skaičiuojami remiantis įmonės pateiktomis finansinėmis ataskaitomis.

  • Microsoft Word 388 KB
  • 2015 m.
  • 55 puslapiai (12434 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rūta
  • Veiklos analizė Rokiškio sūris
    10 - 3 balsai (-ų)
Veiklos analizė Rokiškio sūris. (2015 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/veiklos-analize-rokiskio-suris.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 09:17
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!