Veiklos auditas – veiklos audito tikslas ir uždaviniai


Įvadas. Veiklos audito tikslas ir uždaviniai. Veiklos audito atlikėjai, objektas, kriterijai. Duomenų atranka, analizė, veiklos audito ataskaitos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Aktualumas. Veiklos auditas - viena iš naujausių audito rūšių. Tai nauja sudėtinga, išskirtinė ir specifinė kontrolės forma, kuri apima viešojo sektoriaus institucijų, jos atskirų sistemų ir visos valstybės veiklą (Puškorius, 2004). Norint užtikrinti teisingą, sėkmingą ir tikslingą išteklių valdymą bei panaudojimą, siekiant efektyvesnio įmonių valdymo, geresnių veiklos rodiklių, būtina turėti nepriklausomus tyrimo įrankius ir metodus, kurie leistų patikrinti ir įvertinti įmonių veiklą - būtent tai ir atlieka veiklos auditas.

Darbo uždaviniai:1. Aptarti veiklos audito tikslą ir uždavinius2. Išnagrinėti veiklos audito atlikėjus, objektą, kriterijus 3. Nustatyti kaip yra atrenkami ir vertinami duomenys ir kaip sudaromos veiklos audito ataskaitos

Veiklos auditas yra atliekamas:1)  išorės ir vidaus,2)  viešajame ir verslo sektoriuose

Veiklos audito objektas yra audituojamo subjekto (subjektų) veiklos kryptys, programa, organizacija, valdymo sistemos, valdymas.

Ekonomiškumas - tai veiklai reikalingų išteklių vertės sumažinimas, išlaikant būtiną kokybę. Vertindamas ekonomiškumą auditorius sutelkia dėmesį į tokius dalykus:

ar žaliavos, įranga buvo įsigyta geriausiomis kainomis ir ar šie ištekliai pasirinkti teisingai

ar dažnai yra nepanaudojama darbuotojų darbo jėga, ar ji visada yra tinkamai panaudojama

ar organizacija naudoja optimalų sąnaudų derinį (pvz., gal būtų geriau, jei dirbtų mažiau darbuotojų, bet daugiau pinigų būtų išleidžiama kompiuteriams)

Efektyvumas - prekių, paslaugų ir joms pagaminti ar atlikti sunaudotų išteklių santykis. Vertindamas efektyvumą auditorius turi ištirti:

ar projektas, ekonominio pagrįstumo tyrimai buvo atlikti taip, kad darbe būtų galima jais remtis

ar darbuotojams, siekiantiems sumažinti išlaidas ir laiku baigti darbą, taikoma kokia nors skatinimo sistema

Veiksmingumas - tai rezultatų palyginimas su tikslais ir su ištekliais, panaudotais tiems tikslams pasiekti. Kartais yra sunku atskirti efektyvumą nuo veiksmingumo. Taip gali būti dėl to, kad veiklos ar produkto negalima parduoti rinkoje (Lakis, 2007).

Duomenų atranka yra labai svarbus veiklos audito etapas. Auditorius turi surinkti pakankamai svarbių ir patikimų duomenų, kuriais remdamasis, jis galėtų sudaryti veiklos audito ataskaitą. Geriausia būtų rinkti duomenis iš skirtingų šaltinių, nes tokie duomenys yra patikimesni ir taip galima įsitikinti, jog buvo atsižvelgta į įvairius aspektus, juos renkant. Veiklos audito atveju informaciją galima rinkti iš trijų pagrindinių šaltinių:

Duomenys surinkti paties auditoriaus – tai yra duomenys, surinkti interviu, apklausos, stebėjimo, anketavimo ir pokalbio metu. Konkretaus audito atveju, auditoriai gali patys nuspręsti, kokių metodų pagalba galima gauti geriausius rezultatus, dažniausiai jų pasirinkimas priklauso nuo turimų išteklių bei laiko.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 54 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2249 žodžiai)
  • Universitetas
  • Katia
  • Veiklos auditas – veiklos audito tikslas ir uždaviniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Veiklos auditas – veiklos audito tikslas ir uždaviniai. (2017 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/veiklos-auditas-veiklos-audito-tikslas-ir-uzdaviniai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 10:22
×