Veiklos auditas


Veiklos auditas bendrame audito konktekste. Agnė Načienė Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto Vadybos katedros Magistrantė Architektų. , 78366 Šiauliai El. Paštas agne. Naciene gmail. Com Anotacija. Pagrindiniai žodžiai. Įvadas Problema ir jos aktualumas. Mokslinis ištirtumas. Tyrimo objekas. Tyrimo tikslas. Tyrimo metodai. Auditas Audito rūšys ir jų ypatumai. Veiklos auditas Veiklos audito kilmė , samprata , apibrėžimas , tikslai ir uždaviniai. Veiklos audito apibrėžimai. Veiklos audito struktūriniai elementai , standartai. Veiklos audito procesas.

Anotacija. Straipsnyje trumpai apžvelgiama audito samprata, rūšys ir ypatumai. Išsamiau nagrinėjama veiklos auditas. Pateikiama jo samprata, apibrėžimai, kuriuos nurodo Lietuvos autoriai. Pateikiamos idėjos, kuriomis remiasi veiklos auditas. Aprašomi vertinimo aspektai. Nagrinėjamas veiklos audito procesas. Grindžiama veiklos audito svarba bendrame audito kontekste.

Problema ir jos aktualumas. Veiklos auditas yra viena iš naujausių audito rūšių, tai palyginti nauja kontrolės forma, aprėpianti viešojo sektoriaus institucijų, jo atskirų sistemų ir visos valstybės veiklą. Veiklos auditas yra svarbi audito sistemos rūšis. Atliekant įmonių, įstaigų, organizacijų veiklos auditą gana objektyviai įvertinamas įvairių veiklos sričių ekonomiškumas, efektyvumas ir rezultatyvumas. Mackevičius, J., Daujotaitė, D. (2011) nurodo, kad veiklos auditas užima svarbią vietą audito sistemoje. Mano, kad jo įtaka organizacijos finansinei būklei, veiklos rezultatams, konkurencingumui ir veiklos tęstinumui yra didesnė negu finansinio audito, todėl, manau, yra tikslinga aptarti veiklos auditą bendrame audito kontekste ir jį apibrėžti kaip atskirą, nepriklausomą ir svarbią audito rūšį netapatinant jos su kitomis. Daujotaitė, Tarakavičiūtė, Puškorius (2012) nurodo, kad veiklos audito problematikos raiška pasaulyje fiksuojama maždaug 50-60 pastarųjų metų, tačiau tik įsivyravus naujosios viešosios vadybos modeliui matyti didesnis veiklos audito ir kaip fenomeno, ir kaip atskiros studijų srities proveržis.

Mokslinis ištirtumas. Lietuvos autoriai daugiausiai nagrinėja finansinio audito problemas, o veiklos auditą aptaria tik fragmentiškai, pabrėždami šio audito reikšmę ir svarbiausias ypatybes. (Mackevičius, J., Daujotaitė, D. 2011). Minėtų autorių teigimu, Lietuvoje veiklos auditas yra menkai išnagrinėtas literatūroje ir nepakankamai efektyviai naudojamas. Lakis, V., Nemanytė, J. (2014) pažymi, kad Lietuvoje valstybinio audito teorinius aspektus nagrinėjo tokie autoriai kaip Daujotaitė (2002, 2009), Daujotaitė, Tarakavičiūtė, Puškorius (2012), Katkus (1994, 1997, 2009), Lakis (2007), Mackevičius (2001), Mackevičius, Pranckevičiūtė ( 2007). Užsienyje šiuos klausimus gvildeno Barret (1996), Chandler, Edwards (1996), Churchill (1966), Dittenhofer (2011), Kells (2011), Lapsley, Pong (2000), Pollitt, Summa (1997). Tad matyti, jog veiklos auditas yra tyrinėjamas, aprašomas tiek Lietuvos tiek ir užsienio mokslininkų, tačiau vis dėl to, veiklos audito samprata yra dar labai nauja ir ne iki galo išnagrinėta.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (2120 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Veiklos auditas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Veiklos auditas. (2015 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/veiklos-auditas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:53
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo